Třinečtí Oceláři zůstávají neporaženi, vyhráli i v Liberci. Urputné souboje a rychlý hokej, prohlásil Augusta

Třinečtí Oceláři i po duelu s Libercem zůstávají v letošním extraligovém ročníku neporaženi. Bílí Tygři sice po první třetině zásluhou přesilovkové trefy Davida Grígera vedli, Oceláři však dokázali dvěma góly Filipa Zadiny otočit duel a v závěru ještě upravil výhru na konečných 1:3 Martin Gernát. „Byl to vyrovnaný a kvalitní zápas. Mělo to šance na obou stranách, urputné souboje, hrál se rychlý hokej. Druhý gól soupeře rozhodl utkání,“ řekl pro hcbilitygri.cz kouč Liberce Patrik Augusta.

Úvodní minuty však patřili hostům, Aron Chmielewski po minutě hry nabídnul úvodní branku utkání Filipu Zadinovi, ten však sám před odkrytou brankou selhal. V 7. minutě se dostal do přečíslení dva na jednoho třinecký útočník Miloš Roman, ale jeho rána ztroskotala na ramenu Petra Kváči. Po první patnáctiminutovce se dostali do velké šance i domácí, po samostatném úniku se dostal do příležitosti Tomáš Hanousek, avšak vracející se Doudera dokázal jeho střelu odvrátit.

Bílí Tygři se v závěru dostali v přesilovkové hře do tlaku, který vyvrcholil až úvodní trefou, Jaroslav Vlach dokázal v pádu vybídnout ke skórování Dávida Grígera, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil. „Začátek zápasu nás nezastihl v žádné oslnivé formě, úvodní přesilové hry jsme sehráli velmi špatně. Trochu jsme poté vypadli z tempa, výkon v první třetině se mi nelíbil,“ řekl po utkání pro hcbilitygri.cz trenér Třince Václav Varaďa.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí. Filip Zadina se hned v úvodní dvouminutovce dostal ke dvěma šancím, Petr Kváča však dokázal vytasit dvojici excelentních zákroků. Ve 31. minutě darovali svěřenci Patrika Augusty hostům přesilovku 5 na 3. Ránu Matěje Stránského sice zvládnul Kváča schovat do své výstroje, na střelu Filipa Zadiny však nestčil a bylo vyrovnáno. V závěru mohl vrátit domácím vedení Michal Bulíř, ale jeho pumelice skončila jen na tyči.

Ve třetí třetině už jasně dominovali hosté. Nejprve se ve 44. minutě trefil po odrazu zblokované střely přesně Filip Zadina a Kváča neměl šanci. Minutu před koncem se pak dostal do průniku dva na jednoho Martin Gernát a definitivně potvrdil třinecké vítězství.
„Utkání bylo vyrovnané, Liberci to lepilo, dostával se do příležitostí. Po gólu na 2:1 ve třetím dějství jsme hráli velmi solidně dozadu. I když Tygři tlačili, nakonec jsme my rozhodli třetí trefou. Jsem rád za tři body,“ přiznal pro hcbilitygri.cz Varaďa.

Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. Gríger (J. Vlach, P. Jelínek) – 32. F. Zadina (Marcinko, Martin Růžička), 44. F. Zadina (O. Kovařčík, Jaroměřský), 60. Gernát (Martin Růžička, Jašek). Vyloučení: 6:5, navíc J. Vlach (Liberec) 10 min. Využití: 1:1.