Třinec si po prodloužení poradil s Kometou, Sparta zničila Pardubice. Nejsme tým, zuřil Mikeska

Restartu se dočkala i hokejová extraliga. Pražská Sparta navázala na dobrou formu a jasně deklasovala Dynamo Pardubice 7:1. „Každý se už hrozně moc těšil, jelikož pauza byla opravdu dlouhá. Jsme rádi, že můžeme být zpátky,“ přiznal po utkání útočník Sparty Andrej Kudrna. Plzeň si poradila v Litvínově 4:1, karlovarská Energie ve třetí třetině třemi góly vybojovala vítězství 5:4 nad nováčkem z Českých Budějovic. Třinečtí Oceláři zůstávají neporaženi, proti brněnské Kometě zvítězili po prodloužení 4:3.

„Samozřejmě jsme moc rádi, že se nám podařilo po přestávce vyhrát, a ještě navrch vstřelit sedm gólů,“ přiznal po utkání pro hcsparta.cz Kudrna, který se podílel na dvou trefách domácích. „Začátek byl z obou stran velice opatrný. Po první třetině jsme si v kabině něco řekli, jelikož soupeř měl několik gólových šancí,“ pokračuje.

„Výborně nám ale zachytal Machy, kterému patří velký dík. V dalším průběhu utkání se nám podařilo skórovat v přesilovkách, které nás dostaly na koně. Výhru vnímáme jako povzbuzení do dalších zápasů,“ dodal.

Naopak velmi rozladěný byl asistent Pardubic Michal Mikeska. „Nejsme tým. Jeden hráč nepracuje pro další a tím to začíná a končí. Každý si dělá, co chce,“ přiznal. „Dlouholetá věc v Dynamu je, že se to pět, šest let nedaří nastartovat. Po loňsku jsme s fanoušky a vedením věřili, že nám to nadšení z poslední čtvrtiny minulé sezony vydrží. Nevím, jestli tam hraje roli to, že je letos nesestupová sezona, ale zatím nám to nefunguje,“ dodal po sedmigólovém debaklu.

Kometa padla po prodloužení, trefil se i Zadina

Naopak brněnská Kometa nestačila na dosud neporažený Třinec. Po půlhodině hry prohrávala po gólech Chmielewskieho, Vrány a Zadiny už o tři branky, nakonec však díky dvěma trefám Vincoura a ráně Střondaly dokázala utkání dovést do prodloužení. To však trvalo jen minutu, první střelu na bránu proměnil domácí Matěj Stránský.

Tři body slaví i karlovarská Energie. Ta ještě před třetím dějstvím prohrávala 3:2, po gólech Fleka, Lauka a Koblasy nakonec přesto slaví. Českobudějovický Motor tak ani v šestém utkání za sebou nezvítězil a na první extraligové vítězství stále čeká.

HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice 7:1 (0:0, 4:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 23. Kudrna (Pech, Buchtele), 29. Buchtele (Pech, M. Forman), 34. D. Vitouch, 35. Kudrna (Pech, Košťálek), 42. Říčka (Pavelka), 47. Zikmund, 54. Říčka (Tomášek, Jandus) – 26. Paulovič (Svačina, Poulíček). Vyloučení: 3:2. Využití: 2:1.

HC Verva Litvínov – HC Škoda Plzeň 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 59. Cibulskis (Gerhát) – 19. Mertl, 27. Kodýtek (Eberle), 32. Mertl (Gulaš), 46. P. Musil (V. Lang). Vyloučení: 2:5. Bez využití.

HC Madeta Motor České Budějovice – HC Energie Karlovy Vary 4:5 (1:2, 2:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 18. Karabáček (D. Voženílek), 26. Martin Novák (R. Přikryl, M. Beránek), 30. Christov (Prokeš), 49. M. Beránek (Martin Novák, Plášil) – 15. Vondráček (Hladonik), 19. Černoch (Lauko, Šenkeřík), 45. Flek (Lauko, Plutnar), 55. Lauko (T. Mikúš), 56. Koblasa (Kohout). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1.

HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 4:3 v prodl. (0:0, 3:2, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Chmielewski (Kundrátek, Jaroměřský), 31. P. Vrána (D. Musil, M. Stránský), 33. F. Zadina, 62. M. Stránský (F. Zadina, Gernát) – 37. Střondala, 38. Vincour (O. Němec), 60. Vincour (J. Zbořil). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0.