Český trenér Rulík udělal první nominaci před MS v Praze. 80 % hráčů je spíš do počtu

Hokejový svátek se blíží. Už 10. května začne v Praze a Ostravě mistrovství světa. Některá jména v současném výběru kouče Radima Rulíka jistě překvapí.

i Zdroj fotografie: Český hokej
                   

Zahrát si na domácím mistrovství světa? To je sen každého hokejisty. „Pro mě osobně to je nezapomenutelný zážitek,“ řekl legendární útočník Jaromír Jágr o své druhé účasti na MS v Praze v roce 2015. Podobnou zkušenost by si chtěli odnést i hokejisté, kteří jsou v první nominaci kouče Radima Rulíka. A ta vzbudila poměrně emotivní debatu fanoušků. „Chce to tým z dobrých hráčů. Dříče, kluky, co bojují dokonce sil,“ uvedla například jedna z fanynek na Facebooku Českého hokeje.

Sirota, Černoch, Pyrochta

V první den přípravného kempu před MS v Říčanech se sešlo 13 hráčů. Na startu šestitýdenní závěrečné přípravy na vrchol mezinárodní sezony byli brankáři Frodl, Klimeš, Král, obránci Pyrochta, Sirota, Zámorský, Šustr, Zábranský mladší a útočníci Beránek, Černoch, Rychlovský, Červenka a Špaček.

Červenka patří k nejzkušenějším borcům Rulíkova výběru
iZdroj fotografie: Český hokej

Jestli některé neznáte, nejste sami. Jedinými jmény s výraznějšími zkušenostmi jsou Petr Zámorský, Andrej Šustr a Roman Červenka, osmatřicetiletý kapitán z posledních dvou mistrovství světa i olympijských her v Pekingu. Kolik hráčů z úvodní nominace, kterou Rulík oznámil na stránkách Českého hokeje, zůstane v kádru pro MS? Sotva čtvrtina, tedy nějakých 80 % je spíš do počtu. Očekávají se ještě velké změny.

Uvidíme, jak to nakonec všechno bude. Jakou podobu bude nominace mít a kolik lidí tady zůstane až do šampionátu, ale může být určitě výhodou, když budou už od teď někteří hráči pohromadě,“ nastínil Červenka v rozhovoru pro ČTK.

Kdo dorazí z NHL

Rulík bedlivě sleduje dění v play off extraligy, v evropských soutěžích a v NHL, kde byl na inspekční cestě. Od všech hráčů pochopitelně slyšel: V Praze chceme hrát! Do nominace ale může proniknout jen 25 nejlepších. Kdo bude volný pro MS ze zámoří? Rýsuje se příjezd brankářů Mrázka (Chicago), Vejmelky (Arizona), Vaněčka (San Jose) nebo Dostála (Anaheim), obránců Gudase (Anaheim), Rutty (San Jose) a útočníků Zadiny (San Jose), Kubalíka (Ottawa), Noska či Paláta (oba New Jersey).

Jiříček nejede na mistrovství světa! Trenér Jalonen vysvětlil, proč talentovaného obránce vyřadil z nominace

Po 5. květnu by mohli dorazit i borci, kteří vypadnou v prvním kole Stanley Cupu. A co si budeme povídat, hvězdy jako Pastrňák, Nečas, Hronek, Zacha či Hertl by se určitě hodily. Národní tým čekají první přípravné zápasy ve čtvrtek 11. dubna a o dva dny později v Karlových Varech s Německem.

V dalších týdnech bude hrát v Českých Budějovicích a Linci s Rakouskem a pak v Trenčíně a Bratislavě se Slovenskem. Generálkou na mistrovství světa v Praze (10. až 26. května) bude od 2. do 5. května domácí turnaj Euro Hockey Tour. A pak už přijde 10. května premiéra na MS v Praze proti Finsku. Snad bude mít Rulík při výběru šťastnou ruku. Věřme, že jeho tým bude předvádět výkony jako na Karjala Cupu, o nichž jsme informovali na SportechŽivě.

Kolik hráčů ze současného Rulíkova výběru znáte? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

David Trška

Zobrazit další články