Trenér Říha zase zuří. Důvodem jsou omluvenky hráčů

Foto: news.myseldon.com

Jde o dlouhodobý problém naší hokejové reprezentace. I když trenérský výběr do naší reprezentace je celkem zajímavý a bylo by reálné složit poměrně silný a kvalitní tým, musí se trenér Miloš Říha a jeho asistenti potýkat s problémem, který není věcí pouze letošního roku. Jde o dlouhodobý trend posledních let.

Problémem jsou omluvenky

Tím problémem, který trápí naši hokejovou reprezentaci poslední roky, jsou omluvenky hráčů. Ti, kteří jsou vybráni pro nominaci, často účast odmítají. A to jak už na samotných přípravných turnajích, které předcházejí samotnému MS, tak následně odmítají i účast na vrcholné květnové akci. Vzniká tak tým, který není sestaven vždy jenom z těch nejlepších hráčů, ale z těch, kteří mohou. Řada původně zamýšlených jmen se tak omlouvá.

Proč hráči nepřijedou?

Důvodů může být celý řada. Pokud hráče limituje zranění, je taková omluvenka celkem pochopitelná. Velmi častou omluvou je však únava. Ta by se sice dala pochopit, ale v případě hráčů z NHL, kteří by teoreticky mohly hrát o Stanley cup, jde o výmluvu poměrně úsměvnou. Když by se jejich týmům dařilo, museli by, únava-neúnava, hrát ve svém domovském klubu. Klidně i desítky zápasů.

Třetím častým důvodem je to, že klub hráče nepustí. Ten je v tom zcela nevinně. Klub nechce riskovat například zranění a jelikož má hráč s klubem smlouvu, je to právě ten, co má poslední slovo. Problémem mohou být i hráči bez smlouvy na příští rok, kteří odmítají z praktického hlediska.

Krize pro český hokej

Nutno říci, že český hokej poslední donou prochází velkou krizí. To se podepisuje mimo jiné i na tom, že jsme se za polední roky nedočkali žádného velkého úspěchu. A stále četnější omluvenky hráčů jasně naznačují, že hrát za národní tým očividně už není tak velký prestiž, jako tomu bylo dříve. Takto se náš hokej z krize vyhrabe jenom velmi těžko, pokud vůbec.

Foto: news.myseldon.com