Trenér Montrealu musí zaplatit stovky tisíc. Urážel rozhodčí

Foto: zen.yandex.ru

Pravidlo o tom, že rozhodčí má vždycky pravdu, si nyní patrně dobře zapamatuje trenér Montrealu. Ten se nelichotivě vyjádřil na adresu sudích v sobotním zápase, za což ho stihl trest. A to finanční a rozhodně ne nijak malý. Takto se k jeho výrokům postavilo vedení NHL, které jeho případ a tedy jeho kritiku dostalo na stůl.

Kritika po zápase s Dallasem

Montreal nastoupil v sobotním utkání NHL proti Dallasu. Boj to byl celkem náročný a Montreal v něm nakonec prohrál, a to v prodloužení 3:4. Trenér Montrealu Claude Julien v tu chvíli neudržel své nervy na uzdě a rozhodl se, že se k zápasu vyjádří. Tedy že se vyjádří na adresu toho, kdo podle něho zápas ovlivnil nejvíce. Nebyli to ale jeho svěřenci, ale byli to rozhodčí, kteří podle jeho slov zápas ovlivnili nejvíce.

Měli by nést zodpovědnost!

Podle trenéra Montrealu Claude Juliena by měli někteří v daném zápase nést za své rozhodnutí odpovědnost. Tímto vyjádřením naznačoval, že zápas byl výrazně ovlivněn právě ze strany rozhodčích. A tímto vyjádřením ještě nekončil, protože si dále přisadil v tom směru, že jeho Montreal ten večer nehrál jenom proti jednomu týmu v podobě Dallasu, ale že ten večer hrál proti dvěma týmům. I tímto jasně naznačil, že je přesvědčen o určité zaujatosti rozhodčích. Hlavní problém bylo podle něj především špatné posuzování nedovolených zákroků, kvůli čemuž jeho tým nemohl hrát celou řadu přesilovek.

Za svá slova dostal pokutu

Jeho vyjádření na adresu rozhodčích se dostaly až k vedení NHL. A tak jeho slova nezůstala bez odezvy. Za neoprávněnou kritiku, které se podle vedení NHL dopustil, mu byla vyměřena pokuta, která činí 10 000 amerických dolarů. Jde tedy o necelých čtvrt milionu korun v přepočtu na naše. Tato výše pokuty už může být celkem motivujícím argumentem k tomu, aby si podobná vyjádření příště spíše rozmyslel.

Foto: zen.yandex.ru