Tomáš Rolinek opouští Pardubice. Loučí se definitivně? - SportyŽivě

Tomáš Rolinek opouští Pardubice. Loučí se definitivně?

i Foto: alchetron.com
                   

Po dobu několika sezón patřil k nejvýraznějším tvářím pardubického hokeje. Dařilo se mu také v reprezentaci, s níž v roce 2010 dokráčel v roli kapitána až pro titul mistra světa. Pak ale nastal v kariéře Tomáše Rolinka zlom. V Dynamu přestal z ničeho nic nastupovat a utkání sledoval pouze z tribun, podle všeho za tím stáli neshody s trenérem Ladislavem Lubinou. Ačkoli byl kouč Pardubic nedávno vyměněn, žádný změna k lepšímu nenastala a proto se hokejista rozhodl svůj mateřský klub opustit ještě před vypršením smlouvy. Co s ním bude dál? To je zatím ve hvězdách. Vzhledem k pokročilému věku je ovšem ve hře definitivní konec kariéry.
Vztahy mezi Ladislavem Lubinou a Tomášem Rolinkem byly hodně napjaté

Tomáš Rolinek vypadl z čista jasna ze sestavy Pardubic, které se v nové sezóně hodně trápí a zatím zaujímají beznadějně poslední příčku extraligové tabulky. Sám hokejista na dotazy novinářů, proč nehraje, odpovídal slovy, že na ledové ploše se neukazuje z důvodu špatného zdravotního stavu. Nyní ale vyplavalo na povrch, že se jeho vyjádření nezakládalo na pravdě. Pár dní po jeho oznámeném odchodu z Dynama se totiž svěřil na svých oficiálních stránkách, že za krachem spolupráce stály špatné vztahy s trenérem Lubinou, který jej vinil z připravovaného puče. Jeho výsledkem se prý měla stát změna na trenérské pozici.

Tomáš Rolinek trenérova slova zásadně odmítá:

„Když jsem byl vyřazený mimo sestavu před zápasem v Litvínově, což byl pátek, tak mi nikdo nic nevysvětlil a čtyři dny se nikdo se mnou nebavil. Byl jsem jak páté kolo u vozu, proto jsem požádal o schůzku Martina Sýkoru (generálního ředitele klubu). Tam jsem se dozvěděl od trenéra, že zbrojím proti němu, že prohráváme schválně a že ho chci odstřelit, s čímž jsem hrubě nesouhlasil. Odmítl jsem pod trenérem dál trénovat a hrát.“

Ani změna trenéra zlepšení nepřinesla

Odchod Ladislava Lubiny není žádnou novinkou. O tomto aktu jsme vás informovali již několik dnů zpátky. Na jeho místo byl povolán bývalý útočník Radek Bělohlav, který dostal přednost před Vladimírem Růžičkou a Aloisem Hadamczikem. Tomáš Rolinek v té chvíli jistě cítil mírné uspokojení a doufal, že pod novým vedením dostane konečně příležitost znovu hrát. To se ale nestalo a proto je dalším logickým krokem loučení.

Rolinek v Pardubic dohromady působil třináct sezón a posledních pět jich přidal na sklonku kariéry. S týmem v minulém ročníku bojoval o udržení v nejvyšší soutěži, což se nakonec povedlo. Se svým hokejovým domovem se sice neloučí zrovna v nejlepším, i nadále mu ovšem přeje úspěchy. Co ale bude s někdejším hráčem Metallurgu Magnitogorks či pražské Sparty dál?

Je potřeba se na věc podívat realisticky. Rolinek letos v únoru oslavil devětatřicetileté narozeniny a i když se stále snaží odvádět maximum, na ledě už není tak výrazný jako kdysi. Nikdo by mu určitě nezazlíval, kdyby se po konci v Pardubicích rozhodl skončit definitivně. Dosáhl mnohých úspěchů, takže jej zmar z posledních dvou let nemusí vůbec trápit. A my mu za jeho odvedenou práci pro český hokej samozřejmě děkujeme.

Foto: alchetron.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
6 nejspolehlivějších dvoulitrových dieselových motorů všech dob. I přes častou kritiku a mediální tlak mají nesporné výhody
ArmádníZpravodaj.cz
F-22 Raptor Spojené státy neprodaly ani nejlepším spojencům. Vývoj je stál miliardy dolarů
Události247.cz
„Brzy nám může chybět až deset tisíc učitelů,“ varuje šéf školských odborů František Dobšík. Malý růst učitelských platů vnímá jako podraz
VědaŽivě.cz
Prodavačka otevřeně promluvila o tom, jak supermarkety zákazníky šidí. Potraviny zepředu nikdy nebrat, varuje