Tomáš Rolinek opouští Pardubice. Loučí se definitivně?

i Foto: alchetron.com
                   

Po dobu několika sezón patřil k nejvýraznějším tvářím pardubického hokeje. Dařilo se mu také v reprezentaci, s níž v roce 2010 dokráčel v roli kapitána až pro titul mistra světa. Pak ale nastal v kariéře Tomáše Rolinka zlom. V Dynamu přestal z ničeho nic nastupovat a utkání sledoval pouze z tribun, podle všeho za tím stáli neshody s trenérem Ladislavem Lubinou. Ačkoli byl kouč Pardubic nedávno vyměněn, žádný změna k lepšímu nenastala a proto se hokejista rozhodl svůj mateřský klub opustit ještě před vypršením smlouvy. Co s ním bude dál? To je zatím ve hvězdách. Vzhledem k pokročilému věku je ovšem ve hře definitivní konec kariéry.

Vztahy mezi Ladislavem Lubinou a Tomášem Rolinkem byly hodně napjaté

Tomáš Rolinek vypadl z čista jasna ze sestavy Pardubic, které se v nové sezóně hodně trápí a zatím zaujímají beznadějně poslední příčku extraligové tabulky. Sám hokejista na dotazy novinářů, proč nehraje, odpovídal slovy, že na ledové ploše se neukazuje z důvodu špatného zdravotního stavu. Nyní ale vyplavalo na povrch, že se jeho vyjádření nezakládalo na pravdě. Pár dní po jeho oznámeném odchodu z Dynama se totiž svěřil na svých oficiálních stránkách, že za krachem spolupráce stály špatné vztahy s trenérem Lubinou, který jej vinil z připravovaného puče. Jeho výsledkem se prý měla stát změna na trenérské pozici.

Tomáš Rolinek trenérova slova zásadně odmítá:

„Když jsem byl vyřazený mimo sestavu před zápasem v Litvínově, což byl pátek, tak mi nikdo nic nevysvětlil a čtyři dny se nikdo se mnou nebavil. Byl jsem jak páté kolo u vozu, proto jsem požádal o schůzku Martina Sýkoru (generálního ředitele klubu). Tam jsem se dozvěděl od trenéra, že zbrojím proti němu, že prohráváme schválně a že ho chci odstřelit, s čímž jsem hrubě nesouhlasil. Odmítl jsem pod trenérem dál trénovat a hrát.“

Ani změna trenéra zlepšení nepřinesla

Odchod Ladislava Lubiny není žádnou novinkou. O tomto aktu jsme vás informovali již několik dnů zpátky. Na jeho místo byl povolán bývalý útočník Radek Bělohlav, který dostal přednost před Vladimírem Růžičkou a Aloisem Hadamczikem. Tomáš Rolinek v té chvíli jistě cítil mírné uspokojení a doufal, že pod novým vedením dostane konečně příležitost znovu hrát. To se ale nestalo a proto je dalším logickým krokem loučení.

Rolinek v Pardubic dohromady působil třináct sezón a posledních pět jich přidal na sklonku kariéry. S týmem v minulém ročníku bojoval o udržení v nejvyšší soutěži, což se nakonec povedlo. Se svým hokejovým domovem se sice neloučí zrovna v nejlepším, i nadále mu ovšem přeje úspěchy. Co ale bude s někdejším hráčem Metallurgu Magnitogorks či pražské Sparty dál?

Je potřeba se na věc podívat realisticky. Rolinek letos v únoru oslavil devětatřicetileté narozeniny a i když se stále snaží odvádět maximum, na ledě už není tak výrazný jako kdysi. Nikdo by mu určitě nezazlíval, kdyby se po konci v Pardubicích rozhodl skončit definitivně. Dosáhl mnohých úspěchů, takže jej zmar z posledních dvou let nemusí vůbec trápit. A my mu za jeho odvedenou práci pro český hokej samozřejmě děkujeme.

Foto: alchetron.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“