Tomáš Rolinek hlásí návrat do Pardubic

i Foto: en.khl.ru
                   

Neodešel zrovna v dobrém. Tomáš Rolinek se nepohodl s trenérským štábem a během podzimu oznámil, že po letech opouští Dynamo Pardubice. V tu chvíli se po mistrovi světa z roku 2010 slehla zem. Zamířil totiž do nižší soutěže, pravidelně nastupoval za druholigové Vrchlabí. S úderem nového roku se ovšem situace změnila a dlouholetý kapitán perníkářů se znovu vrací na místo činu. V samotné závěru sezóny má svými zkušenostmi pomoci k lepšímu umístění v tabulce, jelikož za předpokladu, že nedojde k uzavření Extraligy, klubu reálně hrozí sestup o třídu níž.

Pardubice zaujímají poslední místo v tabulce

Devětatřicetiletý Tomáš Rolinek měl na podzim zásadní rozpory s trenérem Lubinou, avšak ani po jeho odvolání a následném angažování Radka Bělohlava se do sestavy Pardubic nevrátil. Proto se hokejista rozhodl skončit, byť se mu takřka mateřský klub opouštět nechtělo. Na internetu posléze kolovalo video, v němž rodák ze Žďáru na Sázavou popisuje důvodu, kvůli kterým se rozhodl odejít o dům dál:

„Čtyři dny jsem byl na ledě, trenér Lubina skončil a já si myslel, že se spousta věci změní. Že se dostanu do sestavy a budu bojovat za Dynamo. To se nestalo. V neděli proti Kladnu jsem nebyl v sestavě, v pondělí jsem opět nebyl v sestavě, ale v páté lajně. Měl jsem toho dost.“

V druhé polovině listopadu podepsal Rolinek smlouvu s druholigovým Vrchlabím, které mu znovu vrátilo radost z hokeje. Mezitím v Dynamo došlo na výrazné změny. Radek Bělohlav na pozici hlavního trenéra skončil, nahradil jej Milan Razým. Následně si balil kufry také sportovní manažer Jaromír Kverka.

Posledním odpadlíkem ve vedení klubu je dnes už bývalý generální ředitel a předseda představenstva Martin Sýkora. Vody v Pardubicích se tedy značně pročistily, což bylo pro Rolinka jasným signálem, že se může vrátit domů. Člen představenstva Dušan Salfický si hokejistova návratu nesmírně váží:

„Jsem velmi rád, že jsme se s Tomášem dohodli a pomůže nám v těžkém závěru sezony. Věřím, že přinese do kabiny bojovnost, která mu nikdy nechyběla.”

Tomáš Rolinek je s Pardubicemi velmi úzce spojen

Tomáš Rolinek se do Pardubic navrátil krátce před sezónou 2015/2016 poté, co dva ročníky strávil ve Spartě. Po celou dobu patřil k základním stavebním kamenům sestavy, což se změnilo až vloni na podzim, kdy jej trenér povolal jen do dvou soutěžních zápasů. To hokejista, který Dynamo obětoval více než třináct let, vnímal jako obrovskou křivdu.

Ve Vrchlabí sehrál 10 zápasů a připsal si 14 kanadských bodů za sedm branek a stejný počet asistencí. Nyní se vrací na místo činu a my jsme opravdu zvědaví, jestli právě faktor Rolinek bude tím, co převáží misky vah ve prospěch klubu. Jak si v obnovené premiéře povede podle vás? Napište nám do komentářů.

Foto: en.khl.ru

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund