Tomáš Hertl si v San Jose už nezahraje. Na MS patrně také nepojede

Foto: nhl.com

Tomáš Hertl patří mezi nejvíce platné hráče ve svém domovském klubu San Jose. Podle tabulek produktivity je dokonce v Sharks na druhém místě. Pokud by takový klíčový hráč nemohl hrát, byla by to pro tým velká pohroma. A právě toto se nyní přihodila. Přitom se mu v utkání začalo po delší době opět střelecky dařit.

Skvělý začátek

Začátek utkání proti Vancouveru vypadal pro Tomáše Hertla slibně. Trefil se už v páté minutě, a tak se po dlouhé odmlce konečně dočkal gólu a doufal, že nebyla jediný. Nyní už víme, že na delší dobu jediný byl, protože v letošní sezoně si Tomáš za San Jose patrně již nezahraje.

Náraz na mantinel

Osudný okamžik přišel po jedné z akcí, kdy Tomáš Hertl opět ohrozil brankáře Vancouveru. Následně zamířil za branku k mantinelu, před kterým dobrzdil. Nebyl zde však sám, jelikož se zde objevil i hráč soupeře, který Tomáše na hrazení namáčkl. Bohužel tak nešťastně, že mu způsobil zranění. V tu chvíli bylo jasné, že zbytek zápasu si už Hertl nezahraje. A později bylo jasné i to, že si pravděpodobně nezahraje ani po zbytek sezony.

Přetržené vazy

Diagnóza Tomáše Hertla rozhodně není moc povzbuzující. Právě naopak. Jedná se o přetržené zkřížené i postranní vazy v koleni, což ho definitivně vyřazuje ze hry. San Jose si tak musí bez naší opory muset poradit, jelikož šance že by reálně nastoupil alespoň na několik posledních zápasů je spíše mizivá. Poslední slovo budou mít samozřejmě vždy lékaři, kteří budou mít jeho koleno na starosti.

Jak to bude s Mistrovstvím světa?

Tomáš Hertl byl také jedním z adeptů na nominace na Mistrovství světa v ledním hokeji, které se letos uskuteční ve Švýcarsku. Pokud by San Jose nepostoupilo do play-off, jistě by mu byla nabídnuta možnost reprezentovat. Nyní, se zraněným kolenem to však na možnost reprezentování také nevypadá. I když uvidíme, jak úspěšná a rychlá bude léčba.

Foto: nhl.com