Tohle nikdo nečekal! Spartu do nového ročníku posílí Kvapil

                   

V hokejové Spartě se po přetřesu vedení konečně začíná rýsovat kostra nového týmu, který již při pohledu na nedávno přivedená jména budí hrůzu v očích soupeřů! Kromě Vladimíra Růžičky mladšího, Michala Řepíka, Martina Doležala a možná také Michala Neuvirtha (to se ukáže v následujících týdnech) přivedla nová generální ředitelka klubu Barbora Snopková Haberová také Marka Kvapila, jenž se ještě před několika měsíci netajil svým záměrem odejít do zahraničí. Co ho nakonec přimělo zůstat věrný české Extralize? A nebudou jeho bývalý spoluhráči vnímat přesun do Prahy jako zradu?

Zahraničí? Z původního plánu nakonec sešlo

Vedení Bílých Tygrů z Liberce, kde Marek Kvapil téměř dva roky působil, jej nedokázalo za žádnou cenu udržet. Jeho touha po angažmá za hranicemi České republiky byla prý natolik silná, že se mu představitelé klubu rozhodli nebránit, ačkoli jeho ztráta bude určitě citelně bolet. Vždyť právě on dokázal nasbírat 90 bodů v 79 zápasech základní části a v play-off přispěl dalšími dvaadvaceti kanadskými body. Trenér Pešán se na adresu konečného rozhodnutí vyjádřil následovně:

„S Markem už nepočítáme. On sám se rozhodl, že si najde zahraniční angažmá, na což jsme reagovali rozvázáním smlouvy. Přeju mu, ať si práci v cizině najde.“

Měsíc se s měsícem sešel a čtyřiatřicetiletý Marek Kvapil se stal nejnovější posilou pražské Sparty, ačkoli se rozhodně nejedná o tým za hranicemi republiky. Práci v cizině se mu prý sehnat nepodařilo a aby se jako spráskaný pes vrátil s prosíkem do Liberce, to nepřicházelo v úvahu. Naštěstí se ozval nový zájemce, jeho volání bylo natolik silné, že aktuálně je již všechno smluvně stvrzeno. Kvapil na své adresu svého nového působiště nešetřil chválou:

„Se Spartou jsem koketoval už v minulosti. Ať už jako junior, tak i rok a půl zpátky, když jsem se vracel z Ruska. Přiznávám, že mě to do klubu táhlo už dřív. Oblékat dres Sparty vnímám jako obrovskou výzvu ve své kariéře. Moc se na působení v Praze těším, stejně jako na zápasy před tradičně zaplněným hledištěm domácí O2 areny.“

Překvapivý tah? Spíš předem promyšlená práce dvojice Ton – Hlinka

Sportovní stránku klubu naplno převzala dvojice bývalých hokejistů Petr Ton a Jaroslav Hlinka. Pro něj byl dle jejich slov Marek Kvapil jednou z hlavních priorit. Mistra světa z roku 2012, mistra české nejvyšší hokejové ligy a rovněž dvojnásobného mistra KHL nyní čeká úloha lídra, které by se podle všeho měl zhostit s grácií. Petr Ton na jeho adresu pronesl:

„Když jsme se dozvěděli, že je Marek volný na trhu, začali jsme ihned jednat. Jsme strašně rádi, že jsme se dokázali na spolupráci domluvit s jedním z nejlepších hráčů minulé sezony. Dlouhodobě patří k nejproduktivnějším hráčům, ať už to bylo v Brně nebo loni v Liberci.“

Členové vedení ani fanoušci Liberce se k přesunu Marka Kvapila dosud nevyjádřili, ale dá se očekávat, že mu to při nejbližším měření sil na stadionu pořádně vytmaví!

Foto: internations.org

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články