To jsou částky! Pět českých hokejistů, kteří si v nové sezóně vydělají nejvíce

                   

Česká stopa v nejvyšší zámořské soutěži není oproti minulé dekádě příliš rozsáhlá. Nicméně nelze zpochybnit, že kam Češi přijdou, tam je o nich opravdu hodně slyšet. Jejich současní zaměstnavatelé si služeb našich tváří váží natolik, že jsou ochotni jim platit opravdu velice štědré sumy, které nám  „obyčejným smrtelníkům“ přijdou naprosto nereálné. Jací tuzemští hokejisté si příští rok vydělají nejvíce peněz? Těchto šest jmen na to bude rozhodně ze všech nejlépe.

6. místo – Martin Hanzal

Dvaatřicetiletý útočník se dá považovat za budoucího veterána, jelikož se pomalu, ale jistě, blíží k hranici vhodné pro odchod do hokejového důchodu. V NHL je ovšem stále považován za velice platného hráče, jehož služby rozhodně nejsou zadarmo. Rodák z Písku v minulosti oblékal dres Phoenixu Coyotes (v současnosti Arizony Coyotes), Minnesoty Wild a nakonec zakotvil v Dallasu. Tamní „Hvězdy“ mu zatím příliš štěstí nepřinesly, obě dvě sezóny se potýkal s vleklými zdravotními problémy. Ani to mu ovšem nezabrání si v následujícím ročníku vydělat pořádný ranec, který činí čtyři miliony dolarů.

5. místo – Ondřej Palát

Rodák z Frýdku-Místku působí v NHL už dlouhých sedm let. Za tu dobu se neobjevil v jiném klubu, než je Tampa Bay Lightning. Postupně se vypracoval v elitního útočníka, který se pravidelně pohybuje mezi nejproduktivnějšími hokejisty klubu. Má za sebou účast na Olympijských hrách v Soči či povolání do národního výběru pro uplynulý šampionát na Slovensku. V zámoří si díky kvalitně postavené smlouvě vydělá ohromných 5,3 milionu dolarů.

4. místo – Tomáš Hertl

Jedna z největších tuzemských raket se letos mohla radovat ze zisku Stanley Cupu, když svému San Jose Sharks výrazně bodově pomohla v honbě za slávou. Nakonec sice neuspěla, ale bilance 74 bodů ze 77 zápasů hovoří jasně – Hertl je budoucností českého hokeje! V pětadvaceti letech má ještě to nejlepší před sebou a už nyní si za rok vydělá 6,25 milionu dolarů.

3. místo – David Pastrňák

O kvalitách David Pastrňáka netřeba dlouze polemizovat. V současnosti byste nenašli žádného českého hokejistu, který je svému týmu natolik platný jako právě Pastrňák Bostonu Bruins. Za 66 zápasů stihl nasbírat 81 bodů, což je v jeho třiadvaceti letech skutečně něco! Navíc stále bojuje o Stanley Cup, který by jeho skvělou sezónu korunoval. Příští rok si v kádru „Medvědů“ přijde na úctyhodných 6,8 milionu dolarů.

2. místo – David Krejčí

Spoluhráč Davida Pastrňáka patří k dlouholetým oporám Bostonu. Ve svých třiatřiceti letech je právě tím zkušeným matadorem, jenž táhne Bruins za senzačním triumfem. K tomu přispěl také 73 body. Jeho roční gáže bude v příští sezóně 7 milionů dolarů.

1. Místo – Jakub Voráček

To by bylo, aby se v našem žebříčku (opět) neobjevil ryšavý válečník z Philadeplhie Flyers. Devětadvacetiletý útočník je dlouhodobě nejlépe placeným hokejistou, smlouvu má navíc podepsanou na dalších pět let. Příští rok mu zajistí příjem ve výši 9,25 milionu dolarů!

Foto: 1x-allsport.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články