Takový trest NHL ještě neudělila. Shane Pinto si od hokeje odpočine na hodně dlouho. Co provedl?

Stopky na desítky zápasů nerozdává NHL příliš často. Tentokrát ale vedení zámořské ligy sáhlo k tvrdému trestu. Co provedl Shane Pinto?

i Zdroj fotografie: Ottawa Senators
                   

Zámořská NHL občas napaří provinilcům pořádný flastr. V roce 2015 vyfasoval Raffi Torres ze San Jose Sharks stopku na 41 zápasů, což je nejdelší nedoživotní suspendace v historii této prestižní ligy. Zatímco Torres ji inkasoval za úder do hlavy, za což byl mnohokrát disciplinárně trestán, tentokrát jde o jiný prohřešek. Dvaadvacetiletý Shane Pinto si od hokeje odpočine na řadu měsíců kvůli aktivitám souvisejícím se sportovním sázením.

Půl sezony v trapu

V poslední době byli za sázky potrestáni například fotbalisté Nicolo Fagioli, Ivan Toney a Sandro Tonali, kteří byli potrestáni stopkami na sedm, osm resp. deset měsíců. Shane Pinto, který je momentálně bez smlouvy, ale má statut chráněného volného hráče, si také dlouho nezahraje. Vyšetřování NHL nepřineslo důkazy, že by Američan vsadil na zápasy této ligy. I tak obdržel stopku na 41 zápasů, tedy polovinu základní části.

iZdroj fotografie: Ottawa Senators

V minulé sezoně odehrál Shane Pinto v dresu Ottawy Senators plnou porci 82 zápasů, ve kterých nastřílel 20 gólů. „Shane je ceněným členem našeho klubu, zajímavý a inteligentní mladý muž, který se dopustil špatných rozhodnutí, za něž ho NHL suspendovala. Víme, že svých chyb lituje. Až nastane správný čas a s požehnáním ligy, přivítáme ho zpět v organizaci a přijmeme ho jako jednoho z nás,“ stojí v prohlášení Senators. „Chci se omluvit NHL, Ottawa Senators, svým spoluhráčům, fanouškům a městu Ottawa a hlavně mé rodině. Přebírám za své činy plnou zodpovědnost a těším se, až se vrátím s týmem na led,“ zveřejnila NHL prohlášení Pinta.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články