Tahanici o posilu vyhrály Vítkovice. Do Ostravy míří bývalý reprezentant

Hokejové Vítkovice hlásí v závěru přestupového okna příchod poslední posily. Do Ostravy míří bývalý reprezentant, který nastupoval za pražskou Spartu, Litvínov nebo Mladou Boleslav.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

V české nejvyšší soutěži má na svém kontě více než 400 startů, ve kterých si připsal 235 kanadských bodů. Jednatřicetiletý útočník Richard Jarůšek nyní bude chtít svou pestrou extraligovou statistiku rozšířit. Po konci v rakouském Pioneers Vorarlberg jej získaly hokejové Vítkovice, se kterými podepsal smlouvu do konce ročníku. Vedení ostravského klubu si od něj slibuje zejména posílení pro boje v play-off.

Richard Jarůšek je tím typem hráče, kterého chcete mít ve svém týmu na play off,“ prohlásil na jeho adresu sportovní ředitel Roman Šimíček. „Je to nepříjemný soupeř pro každého, kdo stojí na druhé straně. Má bohaté zkušenosti, reprezentoval, oblékal dresy Sparty, Hradce, Litvínova. V jeho příchodu vidíme jednoznačně přínos a plus do týmu,“ doplňuje s tím, že o zkušeného kanonýra byl zájem také z jiných extraligových klubů.

iZdroj fotografie: HC Verva Litvínov

Máme velkou radost, že se nám Richarda podařilo získat, protože jsme z extraligových týmů nebyli jediní, zájem o něj projevily i další top týmy. Jsme rádi, že jsme tuhle přetahovanou vyhráli my,“ kvituje na stránkách klubu Šimíček. Odchovanec brněnského hokeje by podle trenéra Miloše Holaně měl doplnit stávající ofenzivní řady zejména svým důrazem v brankovišti.

Holaň: Umí být nepříjemný

Aktuálně druhý extraligový celek má přitom druhý nejlepší útok soutěže. „Za mě splňuje parametry posily pro play off,“ zdůrazňuje Holaň s tím, že jde o prověřenou posilu. „Je vysoký, silný, zkušený. Umí se pohybovat v předbrankovém prostoru. Je prověřený, má extraligovou historii. Umí být nepříjemný, dokáže soupeře šikovně vyprovokovat. Věřím, že pro nás a pro naše výkony bude platným hráčem,“ zakončuje.

Jarůšek přitom zatím nezažívá vydařený ročník. V rakouské Ice Hockey League se v 28 utkáních trefil jen osmkrát, u dalších sedmi branek pak asistoval. Jeho Vorarlberg se ročníkem protrápil a aktuálně je na poslední příčce tabulky. Ve Vítkovicích jej však čekají jiné ambice, ostravský celek má totiž postup do play-off zajištěný. Jednatřicetiletý Jarůšek si může připsat premiéru v dresu Vítkovic již v pátek, kdy na domácím ledě přivítá Spartu.

Je Jarůšek ideální posilou pro Vítkovice?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články