Světový šampionát je v plném proudu, kteří Češi nedorazili kvůli zranění?

                   

Mistrovství světa na Slovensku se začíná pořádně rozjíždět a česká reprezentace má za sebou už tři zápasy v základní skupině B. Naši hokejisté dvakrát dokázali výrazně přehrát soupeře a dokráčet k cenným vítězstvím. V posledním utkání proti favorizovanému Rusku ovšem výsledkově ani herně příliš nepřesvědčili. Pravda, sestavě sborné nabyté hráči z NHL a olympijskými vítězi (viz dřívější článek –  ZDE) se dá jen těžko odolávat, zvláště ve chvíli, kdy o družině Miloše Říhy v Rusku kolují zprávy, že kromě jednoho velkého jména ze zámoří nedisponuje žádnými hvězdami. Všechno ale mohlo být jinak, nebýt zdravotních omluvenek některých hokejistů. Kteří to jsou?

David Rittich

České brankoviště momentálně opanuje novopečený tatínek Patrik Bartošák, který i přesto, že sezónu strávil „pouze“ ve Vítkovicích, konkuruje i velkým zahraničním gólmanům. Jeho místo měl ovšem původně zaujmout David Rittich, který z osobního hlediska zažil opravdu povedený ročník NHL. Ačkoli se nad jeho budoucností v klubu Calgary Flames snášela mračna, od dokázal zabojovat a stal se jasnou jedničkou. Tento post by mu měl zůstat i pro sezónu nadcházející. Nebýt problémů s kolenem, stal by se také velice platným členem českého národního týmu.

Roman Polák

Zadní řady tuzemské reprezentace jsou z velké části tvořeny hokejisty válícími v české Extralize. Výjimku představují pouze Radko Gudas, Filip Hronek a Jan Rutta. Počty obránců z NHL mohl doplnit ještě zkušený Roman Polák, který se v letošní sezóně napevno usadil v sestavě Dallas Stars. Vedení o něm mluví jako o klíčovém hráči, bez něhož si nedokáží fungování týmu představit. Třiatřicetiletý bek už dříve avizoval, že by v národních barvách viděl raději mladší hokejisty, což nakonec potvrdil tím, že svou účast odřekl. Prý se navíc necítí zcela zdráv, takže by byl trenérovi Říhovi spíše na obtíž.

David Kämpf

Mladí a dravost v útoku mohl na mistrovství světa představovat čtyřiadvacetiletý David Kämpf, který o sobě v Chicagu konečně začíná dávat vědět. Letos si připsal čtyři branky a patnáct asistencí. Ve druhé polovině sezóny nastupoval pravidelně. Moc si přál reprezentovat, jenže prasklá lícní kost jeho plánům vystavila stopku.

Tomáš Nosek

Šestadvacetiletý útočník je takovou nenápadnou personou v NHL, o níž se v médiích příliš nedoslýcháme. To je ale chyba, protože šikovný a pracovitý hokejista ve službách Vegas Golden Knights si letos nevedl vůbec špatně. Nasbíral sice jen 17 bodů, ale i tak byl velice platným článkem týmu. Šanci v národním výběru by si zasloužil, ale neprošel zdravotní prohlídkou.

Pavel Zacha

Dvaadvacetiletý útočník New Jersey Devils se do přípravy reprezentace oficiálně nezapojil taktéž ze zdravotních důvodů. V kuloárech se ovšem objevovaly zprávy, že kvůli nezaručené pozici v týmu bylo uraženo jeho ego, protože se raději rovnou omluvil. Těžko říct, která verze je pravdivá.

Foto: twitock.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články