Stále bez práce. Hokejisté, na které se v NHL zapomnělo

i Foto: nbcsports.com
                   

NHL sice již definitivně odstartovalo nový ročník 2019/2020, nicméně na trhu volných hráčů se ještě stále nachází poměrně velký počet jmen, kterým se zatím novou, lukrativní smlouvu nepodařilo ukořistit. Přitom se rozhodně nejedná o hráče nižších kvalit, kteří by to měli v zámoří raději rovnou zabalit. Kdo všechno momentálně nemá jasnou budoucnost?

Chad Johnson

Třiatřicetiletý brankář a rodák z kanadského Calgary a jmenovec slavného hráče amerického fotbalu naposledy působil v kádru St. Louis Blues, jenže roční angažmá se mu krutě nevydařilo. Dostal příležitost odchytat jen deset zápasů, z nichž vítězně odešel pouze dvakrát. To a také statistika procentuálních zákroků pod devadesát zapříčinilo, že s ním vedení „notařů“ nový kontrakt nepodepsalo. Dostal se na trh volných hráčů, který ani po skončení letní pauzy neopustil. Vzhledem k jeho výsledkům z let předchozích je ovšem poměrně brzy lámat nad gólmanem hůl. Uvidíme, zda ještě vysvitne naděje.

Dion Phaneuf

Někdejší sláva čtyřiatřicetiletého beka Diona Phaneufa už zřejmě definitivně vyhasla. Rodák z Edmontonu v Kanadě patřil k nejvytíženějším obráncům NHL, jenže postupem času začala jeho herní kvalita klesat a strmý pád doprovázela i skutečnost, že vzhledem ke svým výkonům si říká o poměrně štědré finanční podmínky. Po dobu sedmi sezón byl oporou defenzivních valů Toronta, od roku 2015 už vystřídal Ottawu Senators a Los Angeles Kings. Ve druhém zmíněném klubu jej vyplatili a další zájemce o jeho služby se dosud neozval.

Adam McQuaid

Další Kanaďan bez práce. Téměř dvoumetrový obránce Adam McQuaid do NHL poprvé nakoukl v sezóně 2009/2010, kdy z farmy Bostonu zamířil do A týmu. A barvy Medvědů poté hájil dobrých devět let a získal s nimi také Stanley Cup. Pak ale nastal zlom. Za poslední dva roky vystřídal New York Rangers a Columbus Blue Jackets, jenže ani na jednom místě neodehrál více než polovinu zápasů. Na nový kontrakt v nejslavnější hokejové soutěži světa stále čeká, zkušeností má na rozdávání. Jenže…

Jason Pominville

Jason Pominville se narodil rovněž v Kanadě, nicméně už jako malý chlapec se rozhodl hrdě hlásit k USA. Šestatřicetiletý veterán je dlouholetou oporou Buffala Sabres, odkud si pouze na pět ročníků odskočil do Minnesoty Wild. Jeho kvality jsou nesporné, nicméně to samé se dá říci o platu, který očekává. Právě proto s ním Buffalo neprodloužilo smlouvu a další nabídky se také zrovna nehrnou. Bude muset slevit ze svých nároků, pokud chce pokračovat.

Patrick Marleau

Božský křídelník Patrik Marleau spojil v podstatě celou svou dlouhou zámořskou kariéru se San Jose Sharks. Je klubovým rekordmanem v počtu odehraných zápasů, počtu nastřílených branek a zaznamenal také absolutně nejvíc kanadských bodů. Navíc po všechny ty roky odváděl nadprůměrné výkony bez jakýchkoli drobnějších výkyvů formy. Bylo tedy s podivem, že se vedení Žraloků svého legendárního hokejisty v roce 2016 zbavilo.

Marleau následně posílil Toronto Maple Leafs, v jehož řadách opět patřil k nejlepším. V létě tohoto roku podepsal smlouvu s Carolinou Hurricanes, která však své rozhodnutí na poslední chvíli vzala zpátky. Čtyřicetiletý elegán je tedy znovu bez práce, ale zrovna u něj se dá předpokládat, že tento stav nevydrží dlouho.

Foto: nbcsports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články