Špindlerův Mlýn zažije hokejový duel Kladna proti Vrchlabí pod širým nebem

                   

Fanoušci hokeje se už mohou začít těšit na nadcházející sezónu, která přinese mnoho novinek a překvapení. Jedno z prvních, které organizátoři odhalili, bude duel Kladna s hrajícím majitelem Jaromírem Jágrem s Vrchlabím.

To se uskuteční v pátek 11. prosince 2020 v rámci Winter Classic ve Špindlerově Mlýně na provizorně postaveném ledovém stadionu pod širým nebem s tribunami pro 7 500 diváků. O den později se na kluzišti utkají pro změnu týmy Mountfieldu Hradec Králové a pražské Sparty.

iZdroj fotografie: nhl.com

Na ledě se utkají také československé legendy

Kromě zajímavých utkání Kladno vs. Vrchlabí a Mountfield Hradec Králové vs. Sparta se mohou hokejoví fanoušci těšit také na souboj českých a slovenských legend, kde by měl Jaromír Jágr také nastoupit za českou stranu. Kromě toho se očekává účast Martina Ručinského, Petra Nedvěda, Martina Straky, Jiřího Šlégra, Marka Židlického, Patrika Eliáše nebo Ondřeje Pavelce. I na slovenské straně půjde o zvučná jména a nebudou v sestavě chybět Ľubomír Višňovský, Žigmund Pálffy, Jozef Stümpel, Peter Bondra, Marián a Marcel Hossovi, Richard Lintner, Peter Pucher či Marek Uram.

Pro Jágra 4. duel pod širým nebem

Pro Jaromíra Jágra není hraní pod širým nebem novinkou, i když v Česku půjde o unikátní akci, kdy bude provizorní stadion postavený přímo pod dojezdem sjezdovek. Pro ČTK dodal, že se vždy jednalo o „jedinečné zážitky, něco neskutečného“, protože jeden duel byla exhibice v Moskvě a další dva zápasy v rámci NHL, kdy přišlo 80 tisíc diváků. V rámci Winter Classic nastoupí Jágr v dresu Rytířů i v dresu českých legend.

iZdroj fotografie: belarushockey.com

Jedinečná akce s ohledem na koronavirus

Diváci se mají rozhodně na co těšit, protože v rámci celodenní vstupenky za 990 Kč bude také společenský program. Vstupy na páteční zápasy juniorů Vrchlabí s Kladnem od 12 hodin a Mountfieldu Hradec Králové se Spartou od 16 hodin budou dokonce zdarma. Tribuny pro diváky budou výhradně na stání, sice jsou koncipovány pro 7 500 návštěvníků, ale s ohledem na koronavirus stále platí pro venkovní akce omezení na 5 000 lidí. S možným omezením organizátoři akce s rozpočtem 33 milionů korun samozřejmě počítají.

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články