Sparta podepsala profesionální smlouvu s teprve šestnáctiletým zázrakem. Je to nový Pastrňák

Po úspěšném mistrovství světa zažívá česká hokejová scéna další příjemné překvapení. Ve hře se objevil nový šestnáctiletý zázrak.

i Zdroj fotografie: HC Sparta Praha
                   

Takový talent se rodí jednou za čas. Útočník Filip Novák získal profesionální smlouvu se Spartou už v šestnácti letech. Jeho nevídané dovednosti chválili již jeho trenéři, když byl ještě v 8. třídě na základní škole. Už tehdy přiletěla pozvánka do mládežnického národního týmu. A Novák se stále enormně zlepšuje. Mnozí ho nyní dokonce označují za nového Pastrňáka.

Novák přišel z Chomutova

Produktivní útočník Novák v loňském roce přestoupil z rodného Chomutova do pražské Sparty a již ze začátku udělal velký dojem. Trenéři z něj měli takovou radost, že ho nechali odehrát první zápasy play off juniorské extraligy. Filip přitom v základní části za juniory neodehrál ani minutu. Vyplatilo se. Kanonýr se dokázal prosadit asistencemi i gólem v semifinálové sérii s Kometou.

Nadějný hokejista strávil celý ročník ve sparťanském dorostu, kde se mu podařilo získat 58 bodů za 26 branek a 32 asistencí ve 39 utkáních. Jsem moc rád, že jsem dostal takhle velkou příležitost v podobě podepsané smlouvy. Rozhodně jsem to v takhle mladém věku nečekal,“ sdělil šestnáctiletý Filip Novák pro klubový web.

Chválí ho i manažer Sparty 

Výkony nadějného hráče brzy zaujaly také vedení pražské Sparty. Ta mladíkovi již v 16 letech nabídla profesionální kontrakt, což se doposud povedlo málokomu. „Je pravda, že jsem to viděl u jiných klubů v Česku. Ale ani ve snu by mě nenapadlo, že by se to mohlo poštěstit i mně. Překvapilo mě to. Je to pro mě odměnou,“ doplnil útočník.

Unikátní šance pro zlaté hrdiny. Dva čeští šampioni aspirují na nejlepšího hokejistu světa

Chválí si ho i trenéři a vedení extraligové Sparty. „Filip je obrovský talent. Možná nejlepší hráč svého ročníku. V uplynulé sezoně prakticky táhl celý náš dorost, v play off se neztratil ani v juniorce,“ řekl o něm sportovní manažer Jaroslav Hlinka. Během jedné sezóny díky své šikovnosti přispěl také reprezentačnímu týmu sedmnácti body v patnácti utkáních. Bude zajímavé ho dál sledovat, stejně jako jiného velmi talentovaného útočníka, o němž jsme na SportechŽivě také psali. Dotáhne to jako Pastrňák do NHL?

Dělá Sparta dobře, že podepisuje smlouvy s tak mladými hráči? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články