Posila pro hokejovou Spartu. Do Prahy míří další Seveřan

Hokejová Sparta získala pro závěrečné extraligové boje a následné play-off výraznou posilu. Z Finska přichází důrazný útočník.

i Zdroj fotografie: HC Sparta Praha
                   

Po neúspěšném startu do nového ročníku se pražská Sparta dostala do skvělé formy. Pražané prohráli pouhé dva z posledních 16 extraligových duelů a v tabulce poskočili až na čtvrtou příčku. Trenérský štáb Miroslava Hořavy a Hanse Wallsona přesto nenechává nic náhodě a hlásí pro závěrečné boje další posílení. Smlouvu do konce aktuálního ročníku podepsal s klubem finský útočník Olavi Vauhkonen.

Čtyřiatřicetiletý útočník má na svém kontě celkem 516 startů v nejvyšší finské soutěži, kde nasázel 114 branek a u 126 asistoval. „Je to hráč, kterého je opravdu těžké dostat z předbrankového prostoru. Má parametry, které budí respekt, dokáže se soupeřům dostat pod kůži. Aspekty, které se do play off jednoznačně hodí,“ dodal na adresu nové posily sportovní manažer Jaroslav Hlinka pro klubový web.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Sám dvoumetrový Vauhkonen, který váží přes 110 kilogramů, přiznává, že důrazu se v osobních soubojích nebojí. „Hodně využívám své tělo, jsem vysoký, takže se nebojím přitvrdit. Rád hraju ofenzivní hokej, ale tvrdé práce vzadu se rozhodně neštítím,“ zdůraznil bývalý hráč SaiPy, Sportu, Tappary, KeuPy, Jokeritu či Lukka. Zkušený útočník zároveň přiznává, že celý přestup se seběhnul velmi rychle.

Vaukhonen: Doufám, že zapadnu

„První kontakt proběhl v pátek a v pondělí jsem už seděl v letadle. A teď jsem tady. V úterý se budu hlásit na prvním tréninku. Jsem moc rád, že tady můžu být,“ uvedl v rozhovoru na stránkách klubu s tím, že cíl jeho působení je jasný. „Cíl nás všech bude vybojovat co nejlepší umístění. Proto hrajeme hokej. Doufám, že do týmu dobře zapadnu a že budu co nejvíce nápomocný,“ věří Fin, který téměř celou kariéru strávil v domácí soutěži.

Sparta je pro něj proto novou výzvou. „Určitě, je to nový impuls. Vždy je hezké zažít něco nového, do Prahy se moc těším. Zase si odnesu nové zkušenosti, které mě mohou posunout. Město se mi moc líbí, Praha je krásná. Zatím jsem poznal jen malou část, brzy to napravím,“ slibuje třetí Seveřan v kádru Sparty. V té již nyní působí švédští bratři Erik a Gustaf Thorellovi.

Vauhkonen by měl být Spartě k dispozici již při dnešním utkání proti Českým Budějovicím. V průběhu ledna pak Pražany čekají utkání proti Kometě Brno, Mladé Boleslavi, Litvínovu, Plzni a Karlovým Varům.

Je Vauhkonen vhodnou posilou pro Spartu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování