Smutný konec českého gólmana. Vítěz Stanley Cupu se vrací domů, klub i hráč mlží o důvodech

Měl patřit mezi tahouny svého mužstva v NHL, přesto se předčasně vrací domů. Proč vítěz Stanley Cupu musel ukončit soutěžní ročník již nyní?

i Zdroj fotografie: Colorado Avalanche
                   

Má na svém kontě vítězství Stanley Cupu, dominoval v KHL a dlouhá léta patřil mezi reprezentační stálice. Třiatřicetiletý brankář Pavel Francouz přesto nyní neprožívá šťastné chvíle. Jeden z nejlepších českých brankářů doplácí na vleklé zdravotní potíže, kvůli nimž nezasáhne do aktuálně probíhajícího soutěžního ročníku. Jde přitom již o druhou sezónu za poslední čtyři roky, kterou musí vinou zdravotních patálií kompletně vynechat.

Zkušený brankář byl v květnu na operaci přitahovače a věřil v brzký návrat. Ten se nyní zdá nepravděpodobný, přesto o konkrétních zdravotních příčinách pokračující absence mlží. „S Coloradem jsme se dohodli, že to nebudeme více specifikovat. Je to ohromně frustrující situace. Jsem z toho hrozně zklamaný, že jsem out až do konce sezony. Na druhou stranu nějakou zkušenost se zraněními z poslední doby mám, takže se to snažím brát sportovně,“ cituje nahrávku agentury Sport Invest Sport.cz.

iZdroj fotografie: Colorado Avalanche

Podle hráčské agentury, která českého brankáře zastupuje, se Francouz nebude ke svému aktuálnímu zranění nadále vyjadřovat. Loňský vítěz Stanley Cupu zároveň uvedl, že přesto přeje svému týmu další vydařený ročník. „Budu s Avalanche dál v kontaktu, budu vše konzultovat s lékaři. Budu je samozřejmě sledovat, budu jim fandit, tým opět vypadá dobře poskládaný. Začali sezonu dobře, takže doufám, že v tom budou pokračovat, a já jim budu přát jenom úspěch,“ uvedl odchovanec plzeňského hokeje.

Franouz: Jsem rád, že mě Colorado pustilo domů

Francouz nyní bude trávit čas v rodném Česku, kde by měla probíhat jeho rekonvalescence. „Určitě mi pomůže, že mě Colorado pustilo domů do Česka, kde budu blízko rodiny a kamarádů, což mi ulehčí tu situaci zvládnout,“ zakončil bývalý hráč Třince, Litvínova a Traktoru Čeljabinsk. Zůstává však otazníkem, jak bude jeho kariéra po návratu na led pokračovat. Jeho dvouletý kontrakt s Coloradem totiž vyprší již po konci probíhající sezóny.

iZdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace

Někdejší reprezentant působí v organizaci od léta 2016 po svém příchodu z Čeljabinsku. Nejprve se protloukal nižší AHL, kde nastupoval za Colorado Eagles. Po roce se stal jedničkou a v NHL dosud odchytal 86 utkání.

Dokáže se Pavel Francouz i po zranění dostat do formy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články