Slyšel jsem, že je Plzeň dobré místo a místní soutěž kvalitní, hlásí nová posila Indiánů

Hokejovou Plzeň před několika dny posílilo další ofenzivní eso. Po dvouletém působení ve Švédsku zamířil na západ Čech finský kanonýr.

i Zdroj fotografie: HC Škoda Plzeň
                   

Do západočeské metropole míří další produktivní útočník. Dres Indiánů bude v nadcházející sezóně hájit devětadvacetiletý Aleksi Rekonen. Finský kanonýr uplynulé dva ročníky strávil ve švédském BIK Karlskoga, za který nasázel ve 109 utkáních 29 branek a u dalších 55 asistoval. Nyní se bývalý hráč finského Ässätu, Jokeritu, HPN, Pelicans nebo Kärpätu pokusí sbírat body také v české nejvyšší soutěži.

Zatím je vše pozitivní, líbí se mi jak stadión, tak kabina. Byl jsem již i ve městě, to je také moc hezké. Takže jsem šťastný, že zde mohu být,“ prohlásil pro klubový web plzeňské Škody. Cestu ze švédské Karlskogy do Plzně absolvoval loni také útočník Gustav Thorell, který se v západočeské metropoli uvedl náramně. Ačkoliv bude v příštím ročníku působit ve Spartě, předal Rekonenovi cenné rady. „Setkali jsme se i s jeho manželkou a hodně jsme vše probrali, také jsme si hodně psali,“ nastínil.

iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

Já akorát měnil agenty a můj nový mi volal, že je zájem z Plzně. Pak už jsme se jen domluvili, podepsali smlouvu a jsem tady. Slyšel jsem, že je Plzeň dobré místo a místní soutěž kvalitní. Což je samozřejmě dobré i pro moji kariéru,“ dodává s tím, že Západočeši podle něj mají svou kvalitu. „Myslím si, že máme sice nový, ale dobrý tým. Nyní je pro mě vše nové, tak se snažím na vše soustředit. Chci pomoci k výhrám,“ doplnil Rekonen.

Čtvrtá útočná posila pro Plzeň

Rekonen zároveň svůj styl hry představil plzeňským fanouškům. „Myslím si, že jsem dobrý bruslař, vnímám svou sílu v útočném pásmu, nicméně se snažím přinést celoplošný hokej, tedy pomáhat i vzadu. Využít tedy právě to bruslení,“ míní finský útočník, který zdaleka není jedinou ofezivní posilou Plzně. Škoda získala také útočníka Kryštofa Hrabíka ze zámoří, Samuela Bittena z prvoligové Poruby a Zdeňka Sedláka z finské SaiPy.

Obranu trenérského dua Václav Baďouček – Miloš Říha vyztužil také obránce Jan Piskáček z Motoru, Michal Houdek z Poruby, Marek Baránek z Kladna a Martin Vitaloš ze slovenské Nitry. Po roční pauze se do extraligy vrací také obránce Petr Zámorský, který uplynulý ročník strávil ve švédském Örebro.

Dokáže Rekonen v Plzni napodobit kroky Gustava Thorella?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články