Slovensko hlásí hned čtyři posily z NHL

i Foto: nhl.com
                   

Na blížící se světový šampionát se pilně připravuje nejen tuzemská reprezentace, ale samozřejmě také naši nejbližší sousedi. Slovenský národní výběr aktuálně ohlásil opravdu zvučné posily, které díky konci svých týmů v NHL mohou přijet hájit barvy své země. O koho se tedy vlastně jedná?

Andrej Sekera

Trenér slovenské reprezentace Craig Ramsay po Velikonocích získá do svých řad velezkušeného obránce, který v současné době brázdí zámořská kluziště v dresu Edmontonu Oilers. Dvaatřicetiletý zadák dostal od svého zaměstnavatele svolení poté, co se klubu nepodařilo postoupit do play-off. Sekera v základní části nejslavnější hokejové ligy světa bojoval s vleklými zraněními. Dosud poslední stopku mu vystavilo zranění achillovky. Nakonec zvládl nastoupit pouze do 24 utkání, v nichž nasbíral jen čtyři asistence a tři kladné body ve statistice plus/mínus. Na mistrovství světa bude určitě chtít vyhnat hořkost z úst a prokázat, že ještě nepatří do starého železa.

Christián Jaroš

Dalším obráncem, který se v dosud poslední sezóně v zámoří poměrně často potýkal se zdravotními problémy, je třiadvacetiletý Christián Jaroš. Koncem minulého roku vynechal několik zápasů vinou zlomeného prstu a letos v březnu prodělal léčení stehenního svalu. Nyní už je ale opět připraven hrát. V dresu Ottawy Senators odehrál 61 zápasů, připsal si jeden gól a devět asistencí. K tomu ovšem přidal 14 záporných bodů plus/mínus. Nemá za sebou příliš povedený ročník, co si budeme nalhávat. Podaří se mu na šampionátu oklepat z minulosti a vrátit se zpátky do herní pohody?

Tomáš Tatar

Tatar má za sebou po individuální stránce zatím nejlepší zámořskou sezónu. V Montrealu Canadiens odehrál 80 zápasů, v nichž dokázal posbírat 25 gólů, 33 asistencí a ve statistice plus/mínus jej zdobilo krásných 21 kladných bodů. Slovenské reprezentaci má po konci svého klubu v základní části určitě co nabídnout. Podle dostupných informací by se měl stát jedním z hlavních strůjců úspěšného tažení šampionátem. Dokáže tento osmadvacetiletý útočník potvrdit úvahy, které v médiích zaznívají?

Richard Pánik

Osmadvacetiletý útočník Arizony Coyotes má za sebou druhou nejlepší sezónu v rámci NHL co se nasbíraných bodů týče. V 75 kláních čtrnáct krát skóroval a k tomu přidal 19 asistencí. Trenér Ramsay by ho měl nejspíše postavit do první útočné lajny společně s Tomášem Tatarem. Podaří se těmto dvěma šikovným hokejistům ve skvělém věku dovést Slovensko k zisku cenných medailí?

Foto: nhl.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články