Slovan Bratislava v KHL pokračuje, ale s nožem na krku

i Foto: khl.sk
                   

Nad Slovanem Bratislava a jeho účastí v KHL se v posledních dnech snášela mračna. Nakonec ale pro slovenský hokejový klub všechno dobře dopadlo, protože se vedení soutěže rozhodlo nevyloučit žádného ze současných pětadvaceti aktérů, ačkoli předtím avizovalo záměry snížit počet účastníků na 24. Konkrétně Slovan a Dinamo Riga ale vyvázly jen s určitou podmínkou. Jakou?

„Doložte finanční záruky, jinak si sbalte kufry“

Není žádným tajemstvím, že se Slovan už dlouhou dobu potýká s finančními problémy, které neustávají prakticky od chvíle, kdy v roce 2012 do prestižní hokejové ligy nastoupil. Proto se vedení soutěže obává, že klub nebude schopen pokrýt výlohy spojené se sezónou 2019/2010. Nicméně se slovy prezidenta KHL Dmitrije Černyšenka podařilo najít s týmem společnou řeč. Zástupci bratislavského celku prý připravili plán, který za předpokladu, že bude naplněn, zajistí klubu pokračování v soutěži. Finanční záruky musí Slovan předložit nejpozději do 30. dubna.

Stejným způsobem se vyřešila situace kolem lotyšského Dinama Riga, který na tom po finanční stránce není o nic lépe. Pomyslná kosa se vznášela také nad Čerepovcem, Chabarovskem nebo Vladivostokem. Žádný obchod se ale nakonec nekoná. Naopak se zvažuje možnost, že by soutěž v budoucnu rozšířil ještě další klub z Číny. Aktuálně v KHL působí pouze Kunlun.

Příští sezóna už zná datum zahájení i ostatní zásadní termíny

Další ročník Kontinentální ligy startuje 1. září a v základní části týmy čeká 62 zápasů. Play-off pak započne 1. března a o vítězi, který nad hlavu pozvedne Gagarinův pohár, bude rozhodnuto 30. dubna.

Foto: khl.sk

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články