Slovan Bratislava opouští z KHL, co bude s Růžičkou?

Slovan Bratislava se prakticky bezprostředně po vstupu do Kontinentální hokejové soutěže potácí v rozsáhlých ekonomických problémech. Kvůli nim se ostatně jeho další budoucnost řešila před každou následující sezónou. Slovenský klub krizi poměrně dlouho odolával, sedm let se mu dařilo peníze v posledních chvílích sehnat. Ještě před několika týdny se zdálo, že podobným způsobem své působení v KHL vyřeší i pro ročník budoucí. Dokonce prý začala jednání s Vladimírem Růžičkou, který měl zaujmout post hlavního trenéra poté, co rozvázal smlouvu s nyní již druholigovým Chomutovem. Nakonec ovšem všechny plány padly, Slovan se už v další sezóně mezi nejlepšími evropskými kluby neobjeví.

Jednání s případnými investory zkrachovala

Představitelé klubu se snažili ze všech sil sehnat alespoň existenční minimum, s nímž by dokázali pokrýt výlohy, které účast v KHL obnáší. Od vedení soutěže navíc měli položený nůž na krku, museli finanční záplatu sehnat co nejdříve. Žádný investor však dosud zájem o spolupráci v takovém rozsahu neprojevil a tím definitivně zhasly veškeré naděje. Nyní Slovanu nezbývá nic jiného, než podat žádost na opětovné zařazení do slovenské nejvyšší hokejové ligy, kterou v roce 2012 s tak obrovským nadšením a vizemi opouštěl.

Ve slovenském klubu se dříve vystřídalo mnoho českých tváří. Není to tak dávno, co na trenérské pozici působil současný kouč tuzemského národního celku Miloš Říha. Ještě předtím tým vedl Rostislav Čada. Ani hráčská stopa rozhodně není zanedbatelná. Poslední sezónu v KHL za Slovan okusili například Michal Řepík, Lukáš Klok, Jakub Štěpánek nebo Rudolf Červený. O tom, kam nyní povedou jejich sportovní kroky, dosud nebylo rozhodnuto. Nicméně je jasné, že většina z nich určitě bude chtít změnit dres, jelikož slovenská liga pro ně nebude příliš velkou motivací.

Vladimírovi Růžičkovi se zavřely další dveře

Českou Extraligu po několika letech opouští Chomutov, kde mimo jiné působilo duo otec a syn Růžičkovi. Mladší ze dvojice hrál v útoku, starší dirigoval hráče z pozice kouče. Po sestupu se oba dva rozhodli hledat štěstí jinde. Vladimír Růžička mladší se již dříve připojil k týmu Sparty Praha, jeho otec a mentor zatím na nové angažmá stále čeká.

Nejdříve se v kuloárech začaly objevovat spekulace o jeho spojení s Kladnem, v němž by se sešel s dalším olympijských vítězem z Nagana Jaromírem Jágrem. Z těchto plánů ale podle všeho sešlo. Dále jej vábil právě Slovan Bratislava, jenže pouze v případě, že by měl zajištěnou účast v KHL. Jinak by si totiž zkušeného kouče nemohl finančně dovolit. Není se vlastně čemu divit, po skončení Mistrovství světa, které se z části odehrávalo na stadionu Ondřeje Nepely v hlavním městě Slovenska, klub ještě stále dluží městu za pronájem a k placení se příliš nemá. Když není z čeho brát, je taková situace opravdu velice složitá.

Kde Vladimír Růžička starší nakonec zakotví? Na rozlousknutí této hádanky si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Foto: drynk.me