Slova, která neměl nikdo slyšet. Nevhodné výroky jednoho z hlavních rozhodčích v zápase NHL mezi Nashvillem a Detroitem

Zdroj fotografie: Unsplash

Skandální slova rozhodčího v zámořské NHL prošetřuje ligový komisař. Úterní utkání mezi Nashvillem a Detroitem bylo velmi neobvyklé.

Vedení nejznámější hokejové soutěže NHL totiž řeší vskutku kuriózní případ, kdy jeden z hlavních rozhodčích řekl během hry pár slov, které nebyly zrovna v duchu fair play. Toho si samozřejmě všimli i fanoušci u televizních obrazovek a jeden z dvojice hlavních sudí teď schytává pořádnou porci kritiky.

Vzájemná komunikace mezi hlavními rozhodčími byla slyšet i na pozadí televizních obrazovek. Přestože nebyla celá komunikace mezi rozhodčími naprosto srozumitelná, mikrofony zaznamenaly následující slova: „Nebylo to nic hrozného, ale chtěl jsem dát Nashvillu zk***ený trest na začátku…,“ řekl jeden z dvojice hlavních sudích.

Zdroj fotografie: Unsplash

Celá situace se stala na začátku druhé třetiny, když byl vyloučený na dvě minuty švédský útočník Predators Viktor Arvidsson za podražení Jona Merrila. „Rozhodčí jsou zaměstnanci ligy a spíše, než abych to komentoval já, by se o celou záležitost měla postarat liga,“ řekl pro AP na pozápasové tiskové konferenci trenér Nashvillu John Hynes.

Ředitel hokejových operací NHL Colin Campbell se nechtěl podrobně vyjadřovat k celé kuriózní situaci. Připustil však, že se liga bude nevhodným a nesportovním chováním jednoho z rozhodčích dále zabývat, případ důkladně prošetří a pro sudího vyvodí vhodné důsledky za jeho chování. Ten se má tak nejspíš na co těšit.