Slavia je srdcová záležitost. Chci pomáhat mladším, přiznává navrátilec Bednář

                   

Hokejová Slavia hlásí velký návrat. Třiačtyřicetiletý útočník Jaroslav Bednář se vrací tam, kde s hokejem začínal. „Kdybych neměl slávistické srdce, tak tu dnes ani nejsem a hrál bych někde druhou ligu. Slavia je pro mě životní záležitost a dokud na to budu mít, tak budu dělat všechno pro to, abych jí pomohl,“ řekl pro klubový web po návratu na led.

Zahrál si jak v zámoří, tak v Rusku, nyní se vrací domů. Zkušený veterán Jaroslav Bednář v loňské sezóně v dresu druholigového Vrchlabí zářil, nasbíral v 32 utkáních 24 branek a 44 asistencí a pomohl klubu o stupínek výše. Vysloužil si tím i roční smlouvu zpět v klubu, se kterým před dvanácti lety slavil extraligový triumf. „Samozřejmě je to krásný pocit, člověk si hned vybaví krásné zážitky, jak tu začínal, jak zde také do odchodu působil,“ řekl.

iJaroslav Bednář (vpravo) při představování nového dresu a loga klubu ke 120. výročí. (zdroj: hc-slavia.cz)

„Proto jsem se sem vždy vracel, když jsem šel z Ameriky, ze Švýcarska, je to prostě srdcovka,“ nastiňuje Bednář. „Kdybych neměl slávistické srdce, tak tu dnes ani nejsem a hrál bych někde druhou ligu. Slavia je pro mě životní záležitost a dokud na to budu mít, tak budu dělat všechno pro to, abych jí pomohl,“ dodává.

Hokej není jen o drilu

A svou kvalitu prokázal hned v prvním přípravném utkání proti Sokolovu, kdy se na výhře 4:3 podílel dvěma asistencemi. „Dali mě do první lajny s mladými kluky, kteří se mi snaží naslouchat, a všichni tři si sobě snažíme vyhovět. Je vidět, že kluci ten hokej v sobě mají. Na tréninku hledají jeden druhého, a to je přesně to kouzlo, že jim ani nemusím nic moc říkat a oni to udělají správně,“ pokračuje. „Vždy je pro mě radost, když se mě mlaďoši ptají a chtějí třeba poradit, rád poradím. Proto tu jsem,“ přiznává.

Bývalý dlouholetý reprezentant chce Slavii pomoci hlavně pomocí mladým talentům. „Je to taková má vize. Chci, aby se kluci naučili užívat ten hokej, zažít u toho srandu a legraci,“ doufám. „Hokej není jen o trénování a drilu, ale také o dobré partě a zábavě. Výborná parta tady je a já doufám, že nám to bude dál takhle šlapat,“ dodává.

iBednář působil v Hradci i jako sportovní manažer. (zdroj: mountfieldhk.cz)

Zkušený útočník v extralize odehrál 621 zápasů v dresu Slavie, Sparty a naposledy hradeckého Mountfieldu, kde skončil před dvěma lety. Přesto se v třiačtyřiceti do hokejového důchodu nechystá. „Letos to bylo snad poprvé, co jsem byl plně uvolněný a nebyl jediný den, jediný moment, kdy bych se netěšil. Těšil jsem se na to, jak budou mladí, ale i starší kluci makat,“ zakončuje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články