Skandál v Chomutově! Klub dluží hráčům miliony!

Foto: piratichomutov.cz

Hokejový klub Piráti Chomutov se topí ve stále hlubší a hlubší krizi. Nejen, že se na konci letošní sezóny musel po třech letech rozloučit s elitní českou hokejovou ligou, ještě navíc na povrch vyplavalo několik závažných obvinění bývalých hokejistů, kteří tvrdí, že od klubu nedostali zaplaceno až čtyři měsíce! Ačkoli se vedení dušovalo, že svým závazkům na konci ročníku dostojí, máme již téměř dva měsíce po baráži a situace se ještě ani zdaleka nevyřešila. Naopak se čím dál tím více vyostřuje, protože pohledávky Pirátů činí téměř pět milionů korun!

Vedení se snaží zamést problémy po koberec

Chomutovská finanční krize se bezesporu podepsala na výkonech jednotlivých hokejistů, kteří nebyli bez mzdy dostatečně motivovaní. Ostatně problémy s vyplácením se do jisté míry dotkly také dnes již bývalého hlavního trenéra A-týmu Vladimíra Růžičky a právě to byl jeden z faktorů, proč se velezkušený kouč rozhodl odejít. Po jeho vzoru následně odešel také syn Vladimír Růžička mladší a řada dalších hokejistů. Ti doufali, že po skončení barážových soubojů konečně budou moci pokračovat v životech dál a dostane se jim finanční satisfakce za předchozí měsíce, kdy hráli prakticky zadarmo. To vedení Pirátů slibovalo ještě na přelomu roku. Od té doby ovšem žádné výrazné změny nenastaly.

Klub převzal pod svá křídla nový vlastník Milan Soukup, který přinesl koncepci vedoucí ke stabilizování klubu. Nicméně na dlužné částky tak nějak zapomněl. Z vyjádření několika postižených hokejistů vyplývá, že se je předchozí zaměstnavatel snaží nachytat na tom, že po něm chtějí více peněz, než mají ve smlouvě. Ani tak se ale klub alespoň k částečné úhradě některé ze svých milionových pohledávek stále nemá.

Šokující vyjádření některých hráčů

Na adresu chomutovské kauzy se vyjádřil například Vladimír Růžička mladší, který se bezprostředně po skončení sezóny vydal hledat štěstí do Sparty Praha:

„Co se dělo v klubu Pirátů za poslední roky nebylo vůbec příjemný. Navíc mi to otravovalo i normální život. Člověk chodil domů, pořád přemýšlel, jak zaplatí složenky a další věci. Když máte něco uhradit, druhá strana vám nepočká. Nezajímá ji, že vám klub neplatí. Navíc byla i blbá komunikace mezi hráči a vedením. Nikdy jsme v kabině nevěděli, jak to ve skutečnosti je. Stálo mě to hrozně moc fyzických sil.“

Bohumil Jank, další z řady odpadlíků, který aktuálně začíná přípravu v Plzni, byl ve svém vyjádření ještě mnohem ostřejší:

„K hokeji potřebujete mít klidnou hlavu, dostávat peníze, zajistit rodinu. Děti, manželku, abyste se mohli starat jen o to svoje. Je těžké podat nějaký výkon na ledě, když si jdete před zápasem koupit deset rohlíků a dvacet deka vlašáku, protože nemáte peníze a počítáte všechno, ubíráte si z jídla, ze všeho, škrtíte, kde to jde. To se dá vydržet dva, tři měsíce, ale nedá se to táhnout půl roku. To je pak likvidační.“

Foto: piratichomutov.cz