Skandál hokejisty Bostonu Bruins, arogantně odbyl novináře

Foto: outsports.com

Sportovní rozhovory se pravidelně stávají terčem posměchu široké veřejnosti. Na internetu už se objevilo nespočet videí, které v sestřihu mapují nejčastěji padající hlášky začínající například zlidovělým „Tak určitě“. Ačkoli je to mnohdy úsměvné, alespoň je vidět, že má sportovec snahu se v rozhovoru podělit o své momentální pocity. To, co ovšem převedl hokejista Bostonu Bruins Brad Marchand, legrační není. Minimálně sportovnímu novináři, který s křídelníkem Medvědů dělal rozhovor po vítězném utkání proti Columbusu, do smíchu nebylo. Reportér televize Sportsnet zasypal hokejistu třemi dlouhými otázkami, na něž se mu dostalo velice stručných a odtažitých odpovědí. A světe, div se, nebylo to poprvé…

Marchanda stihla za jeho počínání ostrá kritika veřejnosti i novinářů

Boston Bruins v čele s Davidem Pastrňákem a Davidem Krejčím momentálně směle kráčí k postupu do finále Stanley Cupu. V poslední zápase drtivě porazil Columbus Blue Jackets 3:0 a sérii ukončil poměrem 4:2. Čeká je konferenční finále proti Carolině a Petru Mrázkovi, takže se od hokejistů v pozápasových rozhovorech čekali velice silné emoce. V případě Brada Marchanda ovšem nic takového nepřišlo. Rozhovor vedený Kylem Bukauskusem, který hvězdě položil tři rozsáhlé otázky, skončil odpověďmi v podobě deseti slov:

„Odvedli jsme dobrou práci.“
„Byla to zábava“
„Bylo to dobré.“

Proč se třicetiletý rodák z Halifaxu takto zachoval? Marchand se netají nepříliš kladným vztahem k novinářům, který vygradoval v rámci aktuálních bojů play-off. Ti jej totiž v souvislosti s prvními třemi zápasy série proti Columbusu kritizovali za naprosto neviditelné výkony a jejich pozornosti neunikl ani hokejistův zbabělý útok zezadu na protihráče Scotta Harringtona. Po tomto zákroku mířeném na hlavu emoce krotil také kouč Blue Jackets John Tortonella, který si nechal veškerá peprná vyjádření raději pro sebe.

Marchandovo jednání zvedlo ze židle nejednoho experta

I když se Marchandovi výkony v druhé polovině série zase zvedly, nemohl zřejmě novinářům zapomenout kritiku, což vygradovalo zmíněným „stručným“ rozhovorem. Ten mnozí označují za neprofesionální a naprosto neuctivý k povolání druhých. Kritikou nešetřil ani Kelly Hrudey, bývalý brankář a nynější expert Sportsnet, s jejichž redaktorem Marchand dělal rozhovor:

„Ukázal, jak je nevyspělý. Není zas tak chytrý, má za to, že je důležitější než ostatní. Myslel jsem, že jeho přístup skončí loňským olizováním protihráčů. Bude mu 31, musí si uvědomit, že je ve věku, kdy se musí chovat jinak, protože hokejista je to výborný.“

Vezme si útočník slova hokejové legendy k srdci, nebo i nadále povede s novináři naprosto zbytečnou válku, kvůli které to nyní schytává ze všech stran?

Foto: outsports.com