S budováním kádru jsme začali již v lednu, přiznává šéf Vítkovic Šimíček. Jak ovlivní přestupy současná situace v Rusku?

Ve čtvrtfinále jim vystavil stopku pozdější extraligový mistr z Třince, přesto byla podle sportovního ředitele Vítkovic uplynulá sezóna úspěšná. Koho by rád získal?

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

S odstupem času, když se na sezónu podíváme, můžeme říci, že byla úspěšná,“ uvedl na stránkách klubu sportovní šéf hokejových Vítkovic Roman Šimíček podle kterého opět nešlo o snadný ročník „Vyskytla se spousta překážek či problémů. Navíc v play off nás potkaly zdravotní problémy, které jsme museli hodně operativně řešit, aby se vůbec mohlo hrát. V tomhle případě klobouk dolů před hráči, co předvedli na ledě a čeho dosáhli,“ pokračuje.

Ridera se dokázala pošesté v uplynulých deseti ročnících probojovat do čtvrtfinále, přesto Šimíček touží po dalším vzestupu. „Říkáme, že sezona byla úspěšná, protože jsme došli zase o ten jeden krok dále, než loni. Za to jsme rádi. To je určitě pozitivní,“ dodává s odkazem na nepovedený loňský ročník, kdy hokejisté z Ostravy padli již v předkole proti brněnské Kometě.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

Nyní máme před sebou do další sezony výzvu v tom náš týmový výkon a výsledek zase posunout o krok dále. Věřím, že se nám to povede – děláme pro to maximum a věřím, že i v sezoně toho pro tento cíl ještě maximum uděláme,“ doplňuje Šimíček s tím, že s intenzivnějším budováním kádru na novou sezónu začal management klubu již v lednu. Prvním krokem bylo udržení stávající trenérské dvojice ve složení Miloš Holaň – Radek Philipp.

Šimíček: Hráči z KHL? Jdeme do risku

Od toho jsme se pak odpíchli dále. Věděli jsme, že některé hráče máme podepsané, u jiných to bylo jen o tom uplatnit opci. Myslím, že i sami hráči viděli, že ve Vítkovicích se dá hrát dobrý hokej a bojovat o vyšší příčky,“ zdůrazňuje bývalý dlouholetý hráč Vítkovic s tím, že sami hráči chtěli v klubu pokračovat. „Takže je to o tom doplnit kádr tak, abychom byli schopní v sezoně udělat ten další krok navíc,“ pokračuje s tím, že kartami by mohla zamíchat také současná nepřehledná situace v Kontinentální hokejové lize.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

Nikdo neví, jak to s KHL bude, jestli skutečně k tomu odlivu zahraničních hráčů z ní dojde,“ míní a zdůrazňuje, že je otazníkem kam se případné zahraniční hvězdy soutěže vydají. „Nikdo neví a je asi předčasné být v téhle věci nějak konkrétnější. My už samozřejmě nějakou představu o týmu v těchhle dnech máme, ale pořád na dvě místa čekáme, na post obránce a post útočníka. Jestli se to povede, kdo to bude, to je zatím otázka. Čekáme, jdeme do toho risku, hledáme,“ zakončil na stránkách klubu Šimíček.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články