Schválení trejdu? Hertl dlouho neváhal. Věděla o tom jen manželka, přiznal útočník

Jedenáct let patřil Tomáš Hertl k oporám San Jose Sharks. Teď je hráčem úřadujících vítězů Stanley Cupu z Las Vegas. „Nemohl jsem říct ne,“ přiznal.

i Zdroj fotografie: San Jose Sharks
                   

Když už se zdálo, že letošní závěr přestupového období v NHL skončí nudou, odpálili úřadující šampióni bombu. Do uzávěrky přitom zbývalo doslova jen pár minut. Vegas Golden Knights získali ze San Jose Sharks útočníka Tomáše Hertla. V zámoří mění český reprezentant dres vůbec poprvé. „Jsme obhájce Stanley Cupu. Chtěli jsme znovu postavit co nejsilnější tým,“ prohlásil generální manažer zlatých rytířů Kelly McCrimmon.

Šance na Stanley Cup

Podle informací ze zákulisí nebyl trejd šitý horkou jehlou. San Jose jednalo s Las Vegas od začátku února. Prvotní impuls měl navíc přijít od samotného hokejisty. Tomáš Hertl má ve smlouvě klauzuli o nevyměnitelnosti, s odchodem ze San Jose po jedenácti letech tak minimálně musel souhlasit. „Myslím, že se dostal do bodu, kdy si přejete hrát o Stanley Cup, což samozřejmě chápu,“ řekl GM žraloků Mike Greer pro The Athletic.

V dresu San Jose Sharks odehrál Tomáš Hertl v NHL celkem 774 zápasů.
iZdroj fotografie: San Jose Sharks

Zajímavostí je, že v dnešní době, kdy se téměř nic neutají, o trejdu Tomáše Hertla nikdo netušil. „Věděl jsem o tom já, manželka a nikdo další z mé strany. Pro všechny to byl velký šok, nikdo nepočítal, že bych mohl být vytrejdovaný i kvůli tomu, že mám menší zranění. Bylo to i dost emoční, přeci jen jsem působil v San Jose jedenáct let,“ prozradil iSportu Hertl.

Hertl: Nemohl jsem říct ne

Když Golden Knights projevili o českého reprezentanta zájem, dlouho se nerozmýšlel. „Musel jsem výměnu schválit, ale pro mě to zase tak dlouhé váhání nebylo. Máme to tady hrozně rádi, narodily se nám tady obě děti. Jenže víme, jak to je z hokejového hlediska. Play off jsme nějakou dobu neměli, tým se pořád přestavuje. Vegas minulý rok vyhrálo, chtějí to zkusit zase. To je hlavní důvod, proč jsem tam šel. Chcete vyhrávat,“ vysvětlil útočník, který odehrál v NHL 774 zápasů.

Třicetiletý útočník nehraje kvůli zranění kolena od 27. ledna a v polovině února podstoupil operaci. Pomalu už se vrátím na led. Jen se potřebuji ujistit, že můj stav je stoprocentní,“ řekl Tomáš Hertl pro oficiální web NHL. Hlavním motivem ke trejdu pro něj byla touha po zisku Stanley Cupu. V San Jose, které je uprostřed přestavby, by se ho nedočkal. „Tomáš Hertl byl nejlepším hráčem Sharks a zdroj radosti pro fanoušky v hodně těžkých časech. Vegas dostali důležitý dílek do skládanky, která má mířit k dalšímu Stanley Cupu,“ napsal Eric Stephens ze serveru The Athletic.

Získá Tomáš Hertl s Golden Knights Stanley Cup?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články