Sázka na Růžičku pokračuje. Litvínov představil zúžení ledové plochy, nové posily a nastínil cíle

Hokejový Litvínov s výraznou lotyšskou stopou touží po návratu mezi elitu. Jaké cíle si severočeský klub stanovil pro trenéra Vladimíra Růžičku?

i Zdroj fotografie: HC Oceláři Třinec
                   

Čtyřikrát v posledních pěti letech se hokejisté Litvínova nepodívali do extraligového play-off. Cíl je proto podle trenéra Vladimíra Růžičky, který na severu Čech pokračuje, jasný. „Jednoznačně chceme postoupit do play off, tým je dobře složený a může dojít daleko,“ věří zkušený stratég, který chce sázet zejména na rychlý a útočný hokej. Pomoci k úspěchu by měly zejména nové posily, které doplnily kádr.

Šimon Stránský je vynikající hráč, který se udrží na puku. Ve Finsku ještě dozrál. Jindřich Abdul je velmi šikovný, měl dobrou sezónu v Českých Budějovicích. Nicolas Hlava je pro změnu velký bojovník, který se v Kladně hodně prosazoval. Michal Gut měl skvělou sezónu za mořem, dobře hrál i na mistrovství světa dvacítek. A Filip Helt byl hodně vidět v Jihlavě i teď v přípravě, proto jsme se rozhodli dát mu šanci,“ komentoval Růžička na tiskové konferenci nově příchozí.

iZdroj fotografie: HC Verva Litvínov

Novinkou je pak rovněž příchod tří lotyšských reprezentantů s reprezentačními zkušenostmi v podobě Kristapse Zileho, Ralfse Freibergse a Jānise Jakse. Právě na nich chce bývalý trenér pražské Slavie, Mountfieldu nebo národního týmu stavět obranu Severočechů. „Jsem přesvědčen, že nově příchozí hráči skvěle zapadnou do našeho stylu hry,“ zdůrazňuje s tím, že hlavní je neztrácet na startu nového ročníku dobře rozehrané zápasy.

Růžička: Užší led? Rychlejší hra

Soustředíme se tedy na to, aby měli hráči dostatek fyzických sil i dobrou psychiku a dokázali zápasy dotáhnout do vítězného konce,“ doplňuje Růžička, který věří v potenciál mužstva. Litvínov představil také nového kapitána Petra Straku, který v klubu působí druhým rokem. „Fanoušci v Litvínově si zaslouží herně i výsledkově lepší sezónu a my na ledě uděláme všechno, aby tomu tak bylo,“ slíbil při svém představení.

Chemici přistoupili před novým ročníkem k neobvyklému kroku. Po renovaci mantinelů totiž došlo ke zúžení ledové plochy celkem o tři metry. Podle Růžičky by změna měla vyústit v rychlejší a více fyzicky náročnou hru. „Stačí dva tři rychlé kroky a hráč je od mantinelu před brankou. Pro diváky to bude určitě atraktivnější,“ zakončil Růžička, jehož svěřence čeká první zkouška již v pátek proti Vítkovicím.

Dokáže Litvínov s Růžičkou uspět?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články