Rusko se na MS předvede v té nejsilnější možné sestavě, na koho se můžeme těšit? – 2. část

i Foto: nhl.cz
                   

V minulém článku jsme vám představili seznam prvních čtyř hvězdných hokejistů, kteří se již napevno zabydleli v kádru ruské sborné pro nadcházející světový šampionát na Slovensku. Jelikož je letošní sestava ruského národního výběru skutečně smrtící, připravili jsme si pro vás ještě pokračování jmen, které už dnes budí hrůzu v očích soupeřů. S kým dalším český reprezentační tým vedený Milošem Říhou změří síly?

Jevgenij Kuzněcov

Šestadvacetiletý útočník není v rámci reprezentačních akcí žádným nováčkem. Za sebou mí již řadu úspěšných tažení světovými šampionáty v čele se zlatými medailemi z let 2012 a 2014. Po dobu šesti sezón působí ve službách Washingtonu Capitals se zkušenějším krajanem Alexandrem Ovečkinem, kterého během loňského play-off dokázal dokonce bodově zastínit. Hokejisté Capitals tehdy pozvedli nad hlavu prestižní Stanleyův pohár a Kuzněcov s třiadvaceti kanadskými body na tom měl lví podíl. Stal se nejproduktivnějších hráčem play-off v rámci celé soutěže. Letos také patřil mezi hlavní pilíře týmu, i když za sebou Washington nemá dvakrát povedenou sezónu. Spraví si chuť na nadcházejícím mistrovství světa?

Dmitrij Orlov

Rodák z Novokuzněcku je dalším hokejistou ruské sborné, který dlouhá léta (7 ročníků) nastupuje v barvách celku z hlavního města USA. Sedmadvacetiletý obránce i ze své pozice dokáže zastínit leckteré útočníky z hlediska kanadského bodování. Letos nasbíral 29 bodů v základní části a další 4 přidal v play-off. Jeho um rozhodně nelze zpochybnit a pokud bude v podobných výkonech pokračovat i na Slovensku, mohl by českému výběru hodně zatápět.

Andrej Vasilevskij

Jediným brankářem v našem seznamu hvězd není nikdo jiný než Andrej Vasilevskij z Tampy Bay. Čtyřiadvacetiletý rodák z Tumeně se naplno usadil v brankovišti, kam svého týmového kolegu pouští jen minimálně. Letošní sezónu zakončil s průměrem 92,53 (nejlepší výsledek v jeho dosavadní kariéře) a řadí se mezi absolutní špičku celé soutěže. V play-off se mu bohužel stejně jako zbytku týmu nedařilo a vypadl hned v prvním kole. Právě na něm by ale mohla většina českých útočných akcí ztroskotat.

Jevgenij Dadonov

Úplně na závěr jsme si nechali hokejistu, který momentálně brázdí ledová kluziště zámořské nejvyšší soutěže v dresu Floridy Panthers. Ve svých třiceti letech přináší do útočných řad ruského národního výběru řadu zkušeností, které v letošní sezóně dokázal proměnit na zisk 70 kanadských bodů za 28 branek a 42 asistencí. Za reprezentaci nastupuje nepřetržitě už pět let, jelikož se Florida většinou nedostane v rámci NHL příliš daleko. Prokáže své kvality a bude soupeře trápit podobně jako v zámoří?

Foto: nhl.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články