Kouč národního týmu Rulík učinil zásadní rozhodnutí. Z nominace pro mistrovství světa vyřadil i hráče NHL

Tohle nikdo nečekal. Kouč českého hokejového nároďáku Radim Rulík překvapil fanoušky a učinil zásadní rozhodnutí. Z nominace pro mistrovství světa v Praze vyškrtl hráče z NHL.

i Zdroj fotografie: NHL.com
                   

Nikdo nemá nic jisté. Tuhle mantru opakuje reprezentační kouč Radim Rulík stále dokola. A dle toho i koná. Z boje o nominaci na domácí mistrovství světa v hokeji, které začne český tým v Praze už 10. května zápasem s Finskem, vyškrtl útočníka Filipa Zadinu ze San Jose.

Zadina měl hendikep

„Filipa Zadinu trápilo ke konci sezony NHL zranění a měl velký zápasový deficit. Ve srovnání s ostatními hráči má v tomto směru hendikep a je evidentní, že už ho do začátku mistrovství světa nemůže dohnat,“ uvedl Rulík. Zadina, syn kouče Pardubic Marka Zadiny, o jehož kauze jsme na SportechŽivě také psali, odehrál v této sezoně v zámoří 72 zápasů s bilancí 13 gólů a 10 asistencí.

A Zadina není jediným hokejistou, který musel zamáčknout slzu. Rulík také poslal domů Petra Kodýtka z Ilvesu Tampere. Před víkendovými zápasy Českých her v Brně tak zúžil soupisku na 35 hráčů. Aktuálně v národním týmu figurují tři brankáři, dvanáct obránců a dvacet útočníků.

Rulík: Typově zvolíme jiné hráče

„Petr s námi absolvoval turnaje Euro Hockey Tour v průběhu sezony a také většinu dubnové přípravy na mistrovství světa. Po celou dobu odváděl stoprocentní práci. Momentálně ale máme v týmu sedm centrů a už teď víme, že do finální pětice středních útočníků, které chceme vzít na mistrovství světa, zvolíme typově jiné hráče,“ vysvětlil pro web Českého hokeje Rulík.

Napětí v kabině stoupá. Kouč Rulík před mistrovstvím světa odložil zásadní rozhodnutí, váhá až u 40 procent hráčů

Další zúžení kádru plánuje realizační tým záhy po dnešním utkání proti Švédsku, které se hraje od 16 hodin. Po nedělním závěrečném duelu turnaje se Švýcary, pak Rulík na tiskové konferenci oznámí finální výběr hráčů pro MS. Do šampionátu může zasáhnout 25 hokejistů. „Někdo už na pražská vrata klepe a někdo ne,“ řekl pro ČTK Rulík ve čtvrtek po porážce s Finy (1:4).

Vzali byste Zadinu na MS? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články