Rozhodnuto. MS v hokeji pro mladé hokejisty nebude

Foto: sport1origin1.maariv.co.il

Mistrovství světa v hokeji stíhá jedna špatná zpráva za druhou. Nejde totiž jenom o hlavní mužský šampionát, který se má konat v květnu. V souvislosti s ním se hraje i několik doprovodných turnajů. Třeba MS žen v ledním hokeji, které už bylo zrušeno definitivně. Poslední dny se však řešilo také to, jak to bude s konaným MS v ledním hokeji mladých hokejistů do 18. let. Rozhodnutí již padlo.

Hrát se nebude

Mistrovství světa hokejistů do 18 let se mělo odehrát v dubnu ve Spojených státech amerických. Ty sice ještě nejsou tak výrazně zasaženy jako v případě Evropy, ale už se zde poměrně aktivně mluví o tom, že se sport omezí. A to jak v případě slavné NHL, tak i v případě slavné NBA. A nyní byl na pořadu dne také mezinárodní hokej mladých hráčů, u kterého se rozhodlo, že se turnaj raději neuskuteční. Ato právě z bezpečnostního hlediska.

Bezpečnost především

Mezinárodní hokejová federace (IIHF) zrušila turnaj mladých hokejistů právě z důvodu celkové bezpečnosti, ale i proto, jaké celé Spojené státy přijímají opatření. Turnaj se měl odehrát v termínu 16. až 26. dubna v USA. Několik potvrzených nákaz zde sice je, ale stále na tom země není tak hrozně. Patrně však nechce dopadnout stejně jako Čína nebo Evropa, kde se spousta věcí spíše podcenila.

Bylo by to také komplikované

Že je zrušení MS v hokeji do 18. let ze strany Mezinárodní hokejové federace federace patrně dobré rozhodnutí, to potvrzuje i fakt, že prezident země Donald Trump přijal poměrně tvrdá bezpečnostní opatření. Zakázal totiž jakékoliv cesty z Evropy do USA, na dobu třiceti dní. A jelikož řada hráčů právě z evropských lokalit pochází, je celkem jasné, že by měli velký problém se na turnaj vůbec dostat. I z této stránky je dost možná lepší, že bylo vše zrušeno. A to ať už má být daný problém spojován s koronavirem a rizikem nákazy, nebo s bezpečnostními opatřeními, které na základě něho vznikají.

Foto: sport1origin1.maariv.co.il