Rošády v extralize. Týmy na chvostu tabulky nečekaně vyhrály

Foto: dkpittsburghsports.com

Hokejové extraliga přináší poměrně zajímavé zvraty, které se odehrály v aktuálním padesátém kole. Nemáme však na mysli různé rošády, které by se odehrávaly na prvních pozicích. Zaměříme se totiž na samotný chvost tabulky. Těmto týmům pochopitelně už nejde o play-off, ale možná jim půjde o něco většího. A to o možnost udržet se v extralize. I proto musí bojovat. A to v padesátém kole také udělali. A  vše se tak začíná znovu zajímavě zamotávat.

Pardubice

Předposlední Pardubice čekalo utkání s Třincem a východočeši v něm chtěli pochopitelně zabojovat a uhrát body. To se týmu nakonec povedlo, jelikož v Třinci zvítězil 3:2 a tak si východočeši vezli do Pardubic tři body. A ty je také posunuli v tabulce.

Kladno

Kladno se dlouhodobě trápí a jeho pozice na chvostu tabulky rozhodně není nijak příjemná. Rytíři vyrazili směr Brno, na led Komety, kde chtěli dlouhodobé neúspěchy odčinit. A to se jim také povedlo, jelikož zde Kladno dokázalo vyhrát 2:1 a tak si domů přivezlo stejně jako Pardubice také tři body.

Litvínov a Vítkovice

Očekávalo se celkem zajímavé drama, ale nakonec to byl poměrně jednoznačný zápas. Svou převahu zde jasně ukázal Litvínov, který porazil Vítkovice 4:0 a tak se také mohl radovat z tříbodového přídělu. I tento zápas však celkový chvost tabulky spíše zamotal, než se konečně rozseklo, jak to poslední dvě kola před koncem bude.

Jak vypadá tabulka?

Pojďme se na tabulku podívat blíže. Na posledním místě je stále Kladno s bodovým ziskem 57 bodl. A nad ním se nachází Vítkovice, dále Pardubice a nad nimi Litvínov. Zajímavé je, že tato trojice týmů má shodně celkem 60 bodů. Toto jenom ukazuje na celkovou vyrovnanost chvostu tabulky a to, že žádný z daných týmů nebude chtít selhat. Naopak bude chtít ukázat co v nich je. Poslední kola extraligy se tedy skutečně máme na co těšit a dá se říci, že budou velmi zajímavé. I když se tedy zaměříme spíše na konec, než začátek tabulky.

Foto: dkpittsburghsports.com