Román Polák se po letech v zámoří údajně vrací domů

i Zdroj fotografie: nhl.com
                   

Jednou to přijít muselo. Proud času bohužel nezastavíš a stejně jako se se zámořskou NHL musel jednoho dne rozloučit Jaromír Jágr, čekalo to samé i na zkušeného obránce Romana Poláka. Ten má za sebou řadu povedených angažmá. Během čtrnácti let hrával za St. Louis Blues, Toronto Maple Leafs, San Jose Sharks a naposledy hájil barvy Dallasu Stars. Tam by sice o jeho služby stály i nadále, protože kvalitní a řízní beci se na chodnících běžně neválejí, nicméně rodák z Ostravy už by se rád vrátil do Čech a na sklonku kariéry ještě okusil Extraligu. Který tým by pak mohl posílit? Nabízí se jich hned několik.

Oceláři Třinec

Čtyřiatřicetiletý Roman Polák se vrací do České republiky a zájem reflektuje hned z několika tuzemských hokejových klubů. Není žádným tajemstvím, že zkušeného beka vábí úřadující mistr Extraligy. Třinec každým rokem platí za jednoho z velkých kandidátů na titul a nebýt koronavirové krize, do vyřazovacích bojů by pohodlně pronikli i letos.

Přestože hodně klubů bude vinou absence play-off bojovat s finančními problémy, Ocelářů se tato nepříjemnost nijak netýká. Mají totiž stabilní zázemí a tím pádem si mohou dovolit hráčům i nadále nabízet jen ty nejlepší možné podmínky. Ačkoli si Polák v zámoří vydělal dost, možná právě peněžní stránka (a samozřejmě také ambice) nakonec rozhodne o jeho dalším působišti.

Sparta Praha

Hokejový klub HC Sparta Praha prošel před startem minulého ročníku velkou změnou na všech pozicích, k čemuž přispěly neuspokojivé výsledky z posledních tří let. Odešla velká spousta hráčů, které nahradili jiní. Stejně tak tomu bylo i v řadách úzkého vedení. Svěží proud byl na týmu proklatě znát, po základní části Sparta skončila na třetím místě. Platila za jednoho z horkých kandidátů na celkový titul, jenže vládní restrikce poněkud změnily situaci.

V příštím roce bude mít klub zcela totožné ambice a proto by mohl zatoužit po zkušeném obránci, jenž ostatní hráče pozvedne na úplně jinou úroveň. Líbil by se vám Roman Polák v rudém dresu? Sice se jedná o čirou fabulaci, ale proč by se za pár týdnů nemohla proměnit ve skutečnost.

iZdroj fotografie: sportsnet.ca
Zdroj fotografie: sportsnet.ca

Vítkovice Ridera

Roman Polák je obrovský srdcař a proto se nejspíš rozhodne pro návrat domů se vším všudy. S hokejem totiž začínal v rodné Ostravě, konkrétně oblékal dres tamních Vítkovic, kam se vrátil už během výluky v roce 2012. Vedení klubu tajně doufá, že jej dokáže přivést i nyní. Nebude to mít ovšem jednoduché. Pokud má Polák ještě nějaké ambice, je jasné, že v Ostravě je nedokáže naplnit. Tým totiž v posledních letech patří spíše ke slabšímu průměru a nemyslíme si, že přítomnost jednoho zkušeného hráče na tom dokáže něco změnit. Ale samozřejmě se můžeme mýlit. Vzpomeňme například na faktor Martina Straky v Plzni.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články