Reprezentant Milan Gulaš po čtyřech letech změnil dres. Teď jezdím na stadion na kole, přiznal – SportyŽivě

Reprezentant Milan Gulaš po čtyřech letech změnil dres. Teď jezdím na stadion na kole, přiznal

Návrat domů. Pětatřicetiletý reprezentační útočník, který hrál ve Švédsku nebo Rusku, Milan Gulaš po deseti letech opět oblékne dres českobudějovického Motoru. S klubem podepsal tříletou smlouvu.
i Zdroj fotografie: Český svaz ledního hokeje
                   

Českobudějovický Motor skončil v uplynulém extraligovém ročníku na poslední příčce, dočasně se však vinou pandemické úpravy herního plánu nesestupovalo. V letošní sezóně naopak přímo sestupuje poslední celek, předposlední bude bojovat o setrvání mezi elitou v baráži. Právě proto je podle Gulaše důležité podávat od začátku soutěže kvalitní výkony.
Když to budu brát z týmového hlediska, tak důležité bude chytit začátek sezony. Z týmu mám dobrý pocit, přišlo sem plno zkušených hráčů. A to je podle mého velice důležité pro to, abychom byli úspěšní,“ prohlásil na tiskové konferenci. „Velice dobře jsme se nachystali fyzicky a hráli jsme kvalitní přípravné zápasy. Potvrdili jsme si, že i s dobrými týmy můžeme hrát vyrovnaně,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: HC Motor Madeta České Budějovice

„To je po psychické stránce také moc dobře. Naučili jsme se otáčet zápasy a nakonec i vyhrávat. Tým je podle mého poskládaný tak, abychom hráli v klidném středu tabulky,“ věří rodák z Českých Budějovic, který zároveň přiznal, že na tréninky jezdí na kole. „Na kole jezdím, z Litvínovic to mám kousek. Je to paráda, dokud je počasí, využiji toho. Užívám si po deseti letech, že jsem doma,“ uvedl pro klubový web.

Nejsem, abych si jen zahrál, jsem tu, abych vyhrával. Chci Motoru pomoct vrátit se do časů, které si pamatuji. Tehdy hrál semifinále, byl tu skvělý hokej, fanoušky to bavilo. Tohle bych si přál – aby nás to bavilo,“ dodal bývalý hráč švédského Färjestadu nebo ruského Metallurgu Magnitogorsk. Proto není divu, že právě Gulaš byl trenérským štábem zvolen kapitánem mužstva.

„Trochu větší tlak cítím, ale to samozřejmě patří k mé pozici v týmu. Jsem na to zvyklý a vůbec se takového úkolu nezříkám. Snad by se dalo i říct, že takovou roli mám rád. Na druhou stranu, do Motoru přišlo hodně zkušených hráčů a my se můžeme jeden o druhého opřít. Každý z nás si k tomu pak řekne své a to bude přidaná hodnota k naší hře, která bude pak rozhodovat,“ zakončil na tiskové konferenci.

zdroj: Tisková konference, hcmotor.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 224 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Zastaví váš automobil uprostřed cesty, pokud vám náhle dojde AdBlue kapalina?
ArmádníZpravodaj.cz
Saddam Husajn pohřbil do písku vlastní letectvo. Vojenská lest, nebo jen diktátorská paranoia?
Události247.cz
Česko začne očkovat třetí dávkou vakcíny. Podle dat z Izraele má ale většina lidí po jejím podání vedlejší účinky
VědaŽivě.cz
Míváte noční můry? Pokud je to některý z následujících motivů, rozhodně ho neignorujte