Reprezentační obránci míří do Ruska. Nové posily hlásí Vítkovice a České Budějovice

Ruský Vladivostok se po roční pauze opět vrací na hokejovou mapu. Za celek z Dálného východu budou nastupovat i dva čeští reprezentační obránci. Po měsíčním angažmá v brněnské Kometě odchází Vojtěch Mozík, kterého doplní po konci smlouvy ve finsku Libor Šulák.

i Zdroj fotografie: Detroit Red Wings
                   

Osmadvacetiletý Vojtěch Mozík, který v kariéře nastupoval za New Jersey Devils nebo ruský Vityaz Podolsk, ještě v květnu podepsal smlouvu v Komětě Brno. Řízný reprezentační obránce, který uplynulý ročník strávil v čínském Kunlunu, však ukončil smlouvu s extraligovým celkem předčasně kvůli rodinným důvodům. „Dojíždění do Brna bohužel nepřipadá v úvahu, protože potřebuji být nablízku své rodině, která má zázemí v Praze,” prohlásil.

Nyní míří do ruského Admiralu Vladivostok, který se do KHL vrací po roční pauze. V dresu celku z Dálného východu se setká i s dalším českým reprezentantem Liborem Šulákem. Ten měl podle informaí serveru hokej.cz po svém konci ve finském Kärpät Oulu nabídky i ze Švýcarska a dalších destinací. Sedmadvacetiletý bek, který dříve oblékal dres Detroitu Red Wings nebo Severstalu Čerepovec však preferoval návrat do KHL.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ondráček uspěl v Motoru

Extraligový dres mění třiatřicetiletý zlínský odchovanec Jiří Ondráček, který uspěl na zkoušce v českobudějovickém Motoru. Zkušený útočník, který má na svém kontě patnáct extraligových ročníků, tak bude moci pokračovat ve svém tažení nejvyšší soutěží. Ondráček zatím odehrál 661 utkání a může se tak v nadcházejícím ročníku přiblížit magické metě sedmi set extraligových startů.

Do Vítkovic zamířil Půček

Novou tvář hlásí i Vítkovice. Do Ostravy zamířil ze Vsetína jednadvacetiletý útočník Vsetína Roman Půček. Ten by měl vyplnit díru po Robertsu Bukartsovi, který zamířil do Rigy bojovat o účast na olympijských hrách v dresu svého národního celku a moravskoslezský celek jej bude postrádat až do konce srpna. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

„V době, kdy je Bukarts na reprezentačním srazu jsme si ze Vsetína vypůjčili Romana Půčka, kterého máme v hledáčku do budoucna. Jednak nám tím nechybí útočník a můžeme postavit kompletní formace a jednak se nám tím otevírá prostor pro vyzkoušení mladého hráče,“ prohlásil pro klubový web trenér Vítkovic Miloš Holaň.

zdroj: hc-vitkovice.cz, hcmotor.cz, hokej.cz, hckometa.cz elite.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka