Rasismus v utkání tuzemské hokejové Extraligy

Semifinále play-off domácí nejvyšší hokejové soutěže mezi Kometou Brno a Bílými Tygry z Liberce baví diváky oku lahodícími zápasy, ve kterých ani jeden celek nehodlá dát soupeři nic zadarmo. Ačkoli by se při pohledu na ledové kluziště jen těžko hledala nějaká negativa, jedno se přeci jen objevilo, ale na straně diváckého obecenstva. Fanoušci Komety Brno během posledního měření sil častovali libereckého Dominika Lakatoše sérií urážek rasistického charakteru. Budou vyvozeny nějaké důsledky?

Škraloup na jinak parádní sérii

Generální manažer Bílých Tygrů Ctibor Jech nevhodné chování některých fanoušků soupeře komentoval velice nekompromisním způsobem:

„Mrzí nás šokující chování některých fanoušků, proti kterému se jako organizace zcela vymezujeme a které zcela odmítáme. Takové chování nemá na žádném sportovním stadionu své místo.“

Vedení libereckého klubu prý samozřejmě chápe, že takto důležité zápasy budou vždycky provázet silné emoce. Jenže i ty by měli fanoušci držet v mezích únosnosti a slušného chování. Rasistické nadávky na jednoho z hráčů se dle jejich slov neslučují se základní sportovní myšlenkou, za níž považují duch fair-play. Otázkou zůstává, jestli se představitelé soutěže rozhodnou přečin brněnských fanoušků nějakým způsobem řešit. Žádný konkrétní trest dosud nebyl stanoven.

Ctibor Jech dále vyjádřil své nadšení z právě probíhající série, která je prý opravdovou reklamou na kvalitní hokej. Utkání jsou plná zvratů a parádních akcí, které si jistě zaslouží pozornost. Oba týmy podle jeho názoru odvádějí naprosté maximum, takže se je opravdu na co se koukat.

Ani zápasy Plzně se neobešly bez problémů

Potíže s fanoušky se netýkají pouze Komety Brno. V posledním zápase mezi plzeňskými Indiány a Olomoucí se kotel západočechů ve 30. minutě rozhodl opustit tribuny poté, co se vedení klubu snažilo přehlušit jejich nadávky mířené k hlavním arbitrům hlasitou muzikou. Fanoušci se téměř v závěru na svá místa nakonec vrátili, ale už své oblíbence ani zdaleka tak hlasitě nepodporovali. Většina plzeňských hokejistů se po zápase netajila rozčarováním a na adresu odcházejících fanoušků pronesla, že o takové diváky opravdu nestojí. Za to je ovšem na internetu čekala poměrně ostrá vlna kritiky.

Foto: ganamp3.me