Radko Gudas se na novou éru ve Washingtonu těší

i Foto: nhl.cz
                   

Ještě donedávna byl dlouholetým spoluhráčem Jakuba Voráčka a nic nenasvědčovalo tomu, že by měla v dohledné době přijít změna. Radko Gudas odváděl v barvách Philadelphie Flyers kvalitní výkony a proto mnohé příznivce zámořského hokeje překvapilo, když se jej vedení rozhodlo vyměnit za mnohem méně perspektivního obránce do Washingtonu Capitals. Ačkoli byl řízný český bek zprávou nejdříve zaskočen, s odstupem několika dní říká, že jej nové působiště těší a motivuje k dalšímu sportovnímu růstu. Jak konkrétně se zprávu o přesunu dozvěděl a čeho nejvíc lituje?

Informace přiletěla na svatbě kamaráda

Radko Gudas se nedávno účastnil svatby hokejisty Jiřího Sekáče, kde se sešla téměř celá tuzemská hokejová smetánka. Devětadvacetiletý zadák s pěstovaným plnovousem tehdy zvedl telefon, v němž mu sám šéf Flyers s nadšením oznámil, že jej vyměnili do Washingtonu. Gudase v první chvíli zalil smutek, že se již v kabině nebude vídat se svým kamarádem Jakubem Voráčkem, který by na oné svatbě rovněž přítomný a kromě ženicha tedy upřímně gratuloval také svému týmovému kolegovi na odchodu.

Český obránce byl letos oceněný jako nejlepší bek v řadách Flyers, takže bylo překvapením, když se jej vedení rozhodlo takto „zbavit“. Nicméně sám hokejista přiznává, že z nového angažmá mu plynou téměř samá pozitiva:

„Jsem rád za šanci zrovna tam, Capitals mají skvělý tým. Stanley Cup mě láká, kvůli tomu hokej každý hraje. Je to tým, který v poslední době hraje play off pravidelně. Ve Philly jsme měli mladší kádr. Bylo to ve stylu: snažíme se dostat do play off, pak se uvidí. Ve Washingtonu je to spíš tak, že se počítá s postupem. A teprve potom se začíná hrát. Nemůžu říct, jestli je to lepší, nebo horší tým. Ale každopádně je to mužstvo, které má poslední roky lepší výsledky. Takže za to jsem rád.“

NHL v Praze se bohužel bude muset obejít bez něj

Možná tím největším zklamáním, které přetrvává i nadále, je jeho neúčast na očekávaném zápase v Praze, kde se mělo představit hned několik českých rodáků. Nakonec se ale jejich počty značně ztenčily hned na začátku letní přestupové pauzy. Gudase měl na prestižní akci přijít podpořit i dědeček v letech a proto jej mrzí, že mu nebude moci věnovat minuty na ledě. Navíc se v Praze narodil, takže pro něj zápas na domácí půdě znamenal skutečně mnoho. Zároveň ovšem připustil, že do důchodu se ještě dlouho nechystá, takže bude mít dostatek času se s NHL do Česka vydat někdy v budoucnu.

Gudas se dále vyjádřil k očekávanému přírůstku do rodiny, jeho manželka je totiž potřetí těhotná. Shodou okolností se zatím každé z dětí narodilo jinde a to samé čeká i třetího potomka. Hokejista je vděčný, že má tolerantní ženu, která se stěhováním nenechá vyvést z míry:

 „Vím, že manželka se mnou půjde kamkoliv. Takže to není problém. Je to pro nás prostě další kapitola. Čekáme třetí přírůstek a obě děti se zatím narodily na jiných místech. V Tampě, ve Philly. Teď přijde třetí ve Washingtonu. Má to přijít zkraje října.“

Foto: nhl.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články