Po sezoně bez smlouvy? Radko Gudas prozradil plány do budoucna a kde chce ukončit kariéru

Po sezoně mu na Floridě končí smlouva. Jak vidí Radko Gudas svou budoucnost v NHL? Prozradil také, kde by rád zakončil kariéru.

i Zdroj fotografie: Florida Panthers
                   

Na ledě rozdá řadu ran. Hráči v NHL už řadu sezon vědí, že jít do souboje s Radkem Gudasem, hodně bolí. Český obránce v minulých dvou sezonách zaznamenal nejvíce hitů ze všech hokejistů v lize. I letos patří mezi nejtvrdší ranaře a Floridě pomáhá spolehlivou hrou v boji o postup do play-off. Zadák, k němuž neodmyslitelně patří pořádný plnovous, oslaví na začátku června 33. narozeniny. Jak vidí svou budoucnost?

Nový GM Floridy neváhal

Když v září 2020 nastoupil Bill Zito do pozice generálního manažera Panthers, jednou z prvních věcí, kterou ve funkci udělal, bylo nabídnutí smlouvy odchovanci berounského hokeje. Zkušený obránce Radko Gudas patří mezi nejlepší podpisy volných hráčů, jenž Bill Zito během svého působení na Floridě uskutečnil. Zároveň je jedním z nejméně diskutovaných.

iZdroj fotografie: Florida Panthers

Radko Gudas je vyhlášený tvrdou a agresivní hrou a přesně to panteři potřebovali. Jeho rodina navíc našla na Floridě ideální místo pro svůj životní styl. Když zrovna Radko není na ledě, téměř jistě tráví čas se svou ženou Barbarou a jejich malými dětmi, osmiletou Leontýnkou, šestiletým Kvidem, tříletou Elvírou a roční Fridou. „Někdy vylezu z arény, jdu domů, naobědvám se, vyzvednu je ze školy a odvezu je na kroužky a pak skončím zase tady v Ice Denu na další dvě hodiny, protože oba bruslí,“ řekl Gudas časopisu Hockey News.

Radko Gudas: Nechtěl jsem se stěhovat

Když se blížila uzávěrka přestupů, nebyl Radko Gudas moc nadšený, že se o něj zajímají jiné týmy. „Nikdy to není příjemná pozice,“ poznamenal zadák. „Chci říct, že je příjemné vědět, že vás chtějí, ale co se mě týče, nechtěl jsem se stěhovat. Věřím v tuhle skupinu a věřím, že můžeme postoupit do play-off.“ Aktuálně Panthers zbývá odehrát jedenáct zápasů základní části a na pozice zaručující účast v bojích o Stanley Cup ztrácejí jediný bod.

iZdroj fotografie: Florida Panthers

„Trvalo nám dlouho, než jsme se všichni uzdravili a všichni začali hrát. Řekl bych, že od Vánoc jsme se tak nějak dostali na úroveň, na které si myslím, že se nám hraje dobře a jsme opravdu tvrdí ve hře. Myslím, že se nám daří spousta skvělých věcí,“ dodal Radko Gudas, kterému po sezoně končí na Floridě smlouva. Netají se tím, že by u Panthers rád zůstal.

Oboustranný zájem

Podle výroků generálního manažera Billa Zita se zdá, že i na straně klubu je zájem o další spolupráci. „Začali jsme s Radkem trochu mluvit a budeme v tom pokračovat,“ řekl Zito v den uzávěrky přestupů. „Pokud to půjde, rádi bychom si ho udrželi.“ Jestli Panthers nepředpokládají v příštích letech výrazný pokles Gudasových schopností, což by bylo nepravděpodobné vzhledem k jeho neutuchající pracovní morálce na ledě i mimo něj, lze očekávat, že se obě strany dohodnou.

„Uvidíme, co bude dál,“ řekl Radko Gudas. „Užívám si hraní za tento tým a mám tuto organizaci opravdu rád. Opravdu bych si přál, abych tu mohl zůstat a přál bych si, abych tu mohl ukončit kariéru.“ Domluví se klub s hráčem ještě před koncem letošní sezony?

Líbí se Vám tvrdá hra Radka Gudase?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články