Radikální řež v Chomutově, klub se rozloučil se všemi hokejisty

i Zdroj fotografie: wikimedia.org
                   

Pandemie koronaviru zastavila provoz drtivé většiny evropských sportovních soutěží a české hokejové prostředí v tomto směru samozřejmě není výjimkou. Kde se ovšem nehrají zápasy, tam zákonitě docházejí možnosti financování. První klubem, který tuto skutečnost pocítil na vlastní kůži, jsou druholigoví Piráti Chomutov. Ten se musel v reakci na současný stav rozloučit se všemi hokejisty staršími 23 let, což byla drtivá většina protagonistů hlavního týmu. Co bude dál? Fanoušci se údajně nemusejí obávat, že by hokej v Chomutově úplně skončil. Vedení hodlá vyjednávat o nových smlouvách v momentě, kdy vládou vyhlášený nouzový stav definitivně pomine. Kdy k tomu ovšem dojde, nedokáže nikdo odhadnout.

Jediné rozumné řešení, které se v danou chvíli nabízelo

Hokejová Chance liga (druhá nejvyšší soutěž v ledním hokeji na území České republiky) skončila předčasně a od samého počátku bylo jasné, že některé kluby si s absencí peněz utržených za play-off jednoduše nedokáží poradit. Ve Vsetíně kupříkladu došlo ke snížení měsíčních gáží jednotlivých hokejistů na polovinu, Piráti Chomutov se rozhodli zajít dokonce ještě o krok dál.

Vedení klubu nenašlo jiné rozumné východisko a proto se ze dne na den rozloučilo se všemi svými hráči, ačkoli se takové rozhodnutí nečinilo vůbec lehko. Tak to alespoň stojí v tiskové zprávě umístěné na oficiálních stránkách:

„Jsme si vědomi, že náš krok vyvolá řadu emocí. Můžeme všechny ubezpečit, že z něj nemáme radost, ale pro budoucnost hokeje v Chomutově se bohužel jedná o jediné možné řešení, k němuž jsme jednomyslně došli po dlouhé debatě. Zrušení play-off nám výrazně seškrtalo plánované příjmy. Pokud bychom na to nereagovali, mělo by to pro klub existenční důsledky.“

Mladíci v klubu naštěstí pokračují

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Okamžitou výpověď dostali všichni hokejisté starší 22 let. Proč taková výjimka? Jednak v zájmu zachování budoucnosti mladíků, kteří se seniorských hokejem teprve začínají a nestihli si tudíž naspořit dostatečné množství peněz, aby těžké období překlenuli bez ztráty květinky. Jednak kvůli tomu, že jejich smlouvy nejsou pro klub takovou zátěží.

Fanoušci se samozřejmě okamžitě začali obávat, jestli to není začátek konce hokeje v Chomutově. To však vedení jednoznačně vyvrátilo slovy:

„Chceme naše fanoušky ujistit, že není důvod k panice, i když to na první pohled může vypadat jinak. Sportovní manažer má od nás za úkol jednat s hráči o nových smlouvách, které však poběží až od května, pokud vláda ukončí nouzový stav.“

Piráti Chomutov mají dlouhodobé potíže s financemi

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Není se čemu divit, že právě Piráti Chomutov přišli jako první klub v českém prostředí s radikálním řezem. Problémy po finanční stránce se s nimi totiž táhnou dlouhodobě. V posledních měsících se začaly množit informace, že klub svým bývalým hokejistům dluží nemalé peníze a nemá se k tomu, aby dodržoval předem stanovený splátkový kalendář. Koncem ledna pak na veřejnost prosáklo, že je proti Pirátům Chomutov vedeno insolvenční řízení. Koronavirus je proto jen další pohromou z mnoha, která se na tamní představitele valí jako lavina.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články