První zápas ve čtvrtfinále play off vyhrála Mladá Boleslav. Zářili brankáři na obou stranách

Dva neuznané góly, ale přesto vydřená výhra. Mladá Boleslav v prvním zápase čtvrtfinále play off porazila Pardubice

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli ve čtvrtek první utkání čtvrtfinále play off Tipsport extraligy proti Pardubicím 2:0. První gól zajistil boleslavský útočník Adam Zbořil, výhru pak pojistil v poslední minutě Martin Ševc. Středočeši tak porazili doma Pardubice už po třinácté v řadě. Druhé utkání se odehraje v pátek na ledě Mladé Boleslavi. Úvodní hvizd je naplánován na devatenáct hodin.

iZdroj fotografie:Pexels

I přes aktivní snahu boleslavských hokejistů tlačit se do ofenzivy pardubická zeď v čele s výborným gólmanem Milanem Kloučkem dlouho odolávala. Poprvé se kotouč dostal za zády pardubického gólmana ve čtvrté minutě druhé třetiny po přečíslení tři na dva. Dříve než ale stihl středočeský útočník Pavel Kousal dostat puk za brankovou čáru, přerušil rozhodčí hru kvůli zranění Ševce, který zůstal ležet bez helmy na ledové ploše. Z toho důvodu nebyla branka uznána.

O 67 sekund později se puk dostal za brankovou čáru znovu. Opět to bylo do pardubické brány, ale opět měli Bruslaři smůlu, protože ani tentokrát nebyla branka uznána. Kotouč totiž před pardubickým brankářem zasáhl holení útočící Kousal a rozhodčí po konzultaci u videa rozhodl, že došlo k porušení pravidel. Středočeský trenér se s rozhodčím ještě snažil celou situaci probrat, ale ten mu jasně oznámil, že viděl aktivní pohyb hráče, který poslal nohou puk do sítě, a to je jasně proti pravidlům.

Napětí na ledě rostlo, souboje přitvrzovali a rozhodčí měli co dělat, aby klidnili a kontrolovali provokace a potyčky. Nakonec došlo i ke změně skóre, když mladoboleslavský útočník Adam Zbořil dostal kotouč za záda pardubického gólmana. Mladý brankář Dynama pustil ze sedmatřiceti střel pouze jednu za brankovou čáru a domácí tedy vedli 1:0. Jeho protějšek z Mladé Boleslavi Jan Růžička čelil čtrnácti střelám, se kterými si bez větších problémů dokázal poradit.

V úvodu třetí třetiny mohl po chybě Ševce srovnat skóre v oslabení Ondřej Roman, ale mladoboleslavský gólman si s jeho šancí dokázal poradit. Do gólové šance se dostal i Kratochvíl, který ale také nedokázal dostat kotouč za brankovou čáru. Pardubice tak nadále ztrácely na vedoucího soupeře jeden gól. V úplném závěru utkání dostalo Dynamo šanci ke srovnání po faulu Strnada. Dynamo navíc odvolalo gólmana a hrálo šest na čtyři. Mladá Boleslav ale risk soupeře potrestala a přes celé kluziště se do prázdné brány trefil Ševc.