Prohraný zápas se Švédy ovlivnili především rozhodčí

Foto: rusbiathlon.ru

Na úvod turnaje ve Stockholmu se naše reprezentace postavila poměrně kvalitnímu a silnému týmu Švédska. I když právě severská země byla favoritem zápasu, tak první třetina ukázala, že se rozhodně nezalekneme a že dokážeme i proti nejenom papírově silnějšímu soupeři dobře hrát. Také jsme to byli mi, kdo vstřelil v polovině první třetiny první branku utkání. Dařilo se nám i přesto, že v naší reprezentaci je řada nováčků, kteří se pochopitelně teprve oťukávají a ještě budou potřebovat nasbírat řadu zkušeností, které se jim budou hodit zvláště, pokud by chtěli hrát i na květnovém Mistrovství světa v hokeji.

Nakonec jsme Švédsku podlehli

Jakkoliv však první třetina vypadala pro naši reprezentaci nadějně, tak ve druhé a také ve třetí už bylo celkem jasně vidět, kdo má být v tomto zápase favoritem a kdo v něm má celkově navrch. Ve zbývajících dvou třetinách favorizované Švédsko ukázalo svou sílu. Nejprve došlo k polovině druhé třetiny ke vstřelení vyrovnávací branky a pár minut před koncem vstřelilo Švédsko branku vítěznou a tak potvrdilo dominanci v zápase a bralo plný počet bodů.

Trápily nás fauly

Velkým problémem našeho týmu byly vyloučení. Na trestnou lavici museli naši hráči v celkem šesti případech, což pochopitelně negativně ovlivnilo celkový vývoj utkání. Tým Švédska byl na první pohled výrazně disciplinovanější, i když pravdou je, že podle řady ohlasů na tom měli velký podíl také rozhodčí.

Řada neodpískaných faulů

Vývoj zápasu svým způsobem ovlivnili i rozhodčí právě tím, že řadu situací neposoudili jako faul a nechali hru dále plynout. Nad tím se mnohdy pozastavovali jak fanoušci, tak se nad tím pozastavil na konci utkání i trenér naší reprezentace Miloš Říha. To mohlo nejenom ovlivnit samotný vývoj utkání, ale nedalo nám to ani možnost natrénovat více přesilovek, které by mohly vést k dalším gólovým šancím našeho týmu.

Foto: rusbiathlon.ru