Přijde Třinec o svá nová brankářská esa?

                   

Uplynulou sezónu české Extraligy po dlouhých osmi letech ovládli Oceláři z Třince a lví podíl na jejich úspěšném tažení měla mimo jiné také kvalitní brankářská základna. Ta se bezprostředně po skončení play-off dočkala razantních změn, v podstatě se kompletně obměnila. Nyní se zdá, že přesuny gólmanů ani zdaleka nemusejí být u konce. O nové tváře třineckých mužů v maskách je totiž ve světě enormní zájem. Kteří gólmani už řady mistrů nejvyšší české hokejové ligy opustili a kdo by je mohl v nejbližších dnech následovat?

Šimon Hrubec

Šimon Hrubec se s Třincem loučí po osmi letech spolupráce. Během těchto let v klubu zanechal opravdu výraznou stopu, byl také jedním ze základních kamenů týmu v zatím posledním mistrovském ročníku. Ještě předtím s Oceláři dvakrát vystoupal až do finále Extraligy a dvakrát z něj odešel jako poražený se stříbrnou medailí na krku.

Od roku 2013 byl jasnou jedničkou, stabilně patřil mezi nejlepší gólmany celé soutěže. Letos to sedmadvacetiletý sympaťák potvrdil statistikami v podobě více než 92 % úspěšných zákroků a průměrem 2,18 branky na zápas. V play-off byla jeho čísla ještě oslnivější. Vysloužil si také pozvánku do reprezentace, kde většinu času kryl záda Patriku Bartošákovi. Nyní jej čeká první zahraniční anabáze, odchází do KHL.

Peter Hamerlík

Rodák ze slovenské Myjavy působil v kádru Ocelářů nepřetržitě po dobu deseti sezón. Mezitím si párkrát odskočil do nižší hokejové soutěže, zejména s příchodem talentovaného Šimona Hrubce to neměl jednoduché. Ještě předtím dostával Hamerlík poměrně slušný prostor, ani z pohledu statistik si nevedl špatně. Nakonec ovšem musel dnes již sedmatřicetiletý brankář ustoupit dravému mládí a momentálně stejně jako jeho dlouholetý parťák odchází hledat štěstí jinam.

Patrik Bartošák

Přestup Patrika Bartošáka z Vítkovic do Třince byl včasnou reakcí na odchod Šimona Hrubce. Vedení klubu chtělo přivést přinejmenším stejně kvalitního strážce svatyně, což se mu nakonec povedlo na výbornou. Bartošák má za sebou sezónu snů. V Extralize odváděl nadstandardní výkony, skvěle si počínal také v pozici jedničky na nedávném mistrovství světa. Právě na této mezinárodní akci se předvedl natolik, že kolem něj začali kroužit skauti z NHL.

Žádná konkrétní nabídka zatím na stole nepřistála, léto je nicméně teprve v začátcích, takže je dost možné, že do konce června budou mít tyto spekulace reálné obrysy. Bartošák sice předeslal, že pro něj a jeho rodinu (během MS se mu narodilo dítě) je nyní přednější pobyt v České republice, pokud by ovšem přišla lukrativní smlouva, jistě by neváhal ani vteřinu.

Petr Kváča

Zřejmě nejméně známé jméno v našem seznamu brankářů nosí jednadvacetiletý Petr Kváča, který by ještě před pár týdny hráčem Českých Budějovic. Těm se nepodařilo postoupit do nejvyšší české ligy. Kváča se ovšem rozhodně nemá za co stydět, předváděl naprosto excelentní výkony, kterými nechával naději neustále doutnat. Nakoukl i do Extraligy v barvách Litvínova, kde se mu ovšem příliš nevedlo. V roce 2017 jej draftovalo Colorado a je dost možné, že po něm ještě během letní pauzy sáhne. Mladík by na to ostatně měl. Třinci by se tím ale ještě více zkomplikovala už tak dost zapeklitá situace…

Foto: pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články