Potvrzeno! Voráček posílí národní výběr

i Foto: nbcphiladelphia.com
                   

Základní fáze NHL definitivně skončila a o postupujících do play-off je jasno. Podle očekávání se Philadelphii Flyers zázrak nepovedl a proto klub nakonec skončil těsně před branami. Má to ale i světlé stránky, a to hlavně pro nadcházející světový šampionát. Díky brzkému konci v zámoří přijede na mistrovství světa jedna z nejzářivějších tuzemských hvězd současnosti Jakub Voráček! Oficiálně to potvrdil na setkání s novináři po skončení klubové sezóny.

Zkušený útočník by se měl stát tahounem

Voráček již dříve avizoval, že pokud se jeho týmu nepovede postoupit do vyřazovacích bojů, rád se k národnímu mužstvu připojí. Trenér Miloš Říha i generální manažer Petr Nedvěd na otázky tisku kolem jeho případného startu odpovídali shodně, že s ním počítají. Přání mnoha českých fanoušků se nakonec opravdu vyplnila a Voráček se brzy zapojí do tréninkového procesu. Zatím se ovšem rozhodl nijak blíže nekomentovat spekulace o roli kapitána, které se v poslední době v médiích často objevují. Stejným způsobem se odpovědi zdržel i Říha, když pronesl, že o kapitánovi bude rozhodnuto bezprostředně před mistrovstvím.

Nejlépe placený Čech v NHL má za sebou po osobní stránce poměrně úspěšnou sezónu. Nastoupil do 78 zápasů a si odnesl celkem 66 bodů za 20 branek a 46 asistencí. To rozhodně není špatná bilance, ačkoli jsme od hvězdného útočníka zvyklí i na lepší statistiky. Jeho tým se letos během celého ročníku trápil, takže se tato skutečnost zákonitě promítla i na bodových ziscích jednotlivých hráčů.

Voráček má za sebou dohromady pět světových šampionátů. Účast na mistrovství v roce 2010 korunoval ziskem zlaté medaile, o rok později do své sbírky přidal bronz. Dvakrát dokonce plnil roli kapitána (v letech 2015 a 2017). Není tedy divu, že by mnozí fanoušci jeho jméno ve spojitosti s „céčkem“ na hrudi rádi viděli.

Na koho dalšího se můžeme těšit?

Konec Philadelphie Flyers neznamenal konec sezóny jen pro Jakuba Voráčka, ale také Radka Gudase. I jeho jméno se během posledních dnů několikrát objevilo v předních sportovních rubrikách, takže asi nikoho nepřekvapí, že také on by se měl stát platnou posilou národního výběru, konkrétně zadních řad.

Kádr Čechů pro přípravu doplní ještě dvojice mladých a dravých útočníků ze zámoří. Aktuálně do Karlových Varů míří Filip Chytil z New York Rangers a Pavel Zacha hrající v klubu New Jersey Devils. Chytil není v národním týmu žádným nováčkem. Premiéru si odbyl loni na mistrovství v Dánsku. Sezónu v NHL zakončil se ziskem 23 bodů ze 75 zápasů. Zacha je sice o tři roky starší než jeho kolega, ale v národním týmu se dosud neobjevil, takže by tohle mohla být jeho prvotina. Dokáže zužitkovat zkušenosti z NHL, kde letos nastoupil do 61 utkání a připsal si 25 bodů?

Foto: nbcphiladelphia.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články