Posila jako hrom. Litvínov získal mezi tři tyče slovenského reprezentanta, který se účastnil olympiády

Hokejový Litvínov oficiálně oznámil příchod nové posily. Na sever Čech míří slovenský brankář, který se prezentoval na světovém šampionátu i olympiádě.

i Zdroj fotografie: HC Kometa Brno
                   

Čtrnáctá příčka, osm bodů a pouhé dvě vítězství. Výsledky litvínovské Vervy neznačují, že severočeský klub čeká náročná sezóna. Reálně jim navíc hrozí také záchranářské boje. Chemici se proto rozhodli po deseti odehraných ligových kolech rozšířit svůj kádr. Z Komety Brno přichází na měsíční zkoušku s případnou opcí do konce ročníku slovenský reprezentant Matej Tomek.

Chtěli jsme zvýšit konkurenci v brankovišti a Matej je brankář s reprezentačními zkušenostmi. Na jeho působení ve žlutočerném máme domluvenou opci do konce sezóny,“ uvedl generální a sportovní ředitel klubu Pavel Hynek na stránkách klubu. Hlavní kouč Vladimír Růžička doplnil, že Severočeši o nové jméno mezi třemi tyčemi stáli dlouhodobě.

iZdroj fotografie: HC Kometa Brno

Brankářský post jsme řešili od května. Chtěli jsme mít více alternativ, takže jsme rádi, že se nám povedlo přivést kvalitního brankáře,“ zdůraznil Růžička. Pětadvacetiletý brankář tak doufá ve výraznější herní vytížení. V uplynulém ročníku působil v barvách Brna jako jednička a odehrál za Kometu celkem tři desítky utkání. Letos se však přes zkušené hvězdy v podobě Marka Čiliaka a Dominika Furcha do brány vůbec nedostal a nemá na svém kontě ani minutu.

Tomek: Těším se na nové prostředí

Bronzový medailista z Olympijských her v Pekingu zároveň přiznal, že se na působení v Litvínově velmi těší. „Jsem rád, že se budu moci nadechnout čerstvého vzduchu. Těším se na nové prostředí a nové spoluhráče a doufám, že nás čeká hodně vítězných zápasů,“ uvedl s tím, že aklimatizace by vzhledem ke přítomnosti spoluhráčů z reprezentace v týmu neměla být problémem. „Ze slovenského nároďáku pár kluků znám, například Matúše Sukeľa či Denise Godlu,“ zakončil.

Dokáže se Tomek prosadit v Litvínově?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články