Po mistrovství světa do Vítkovic. Do Ostravy míří zvučná posila

Hokejové Vítkovice hlásí příchod dalšího zvučného jména. Ostravský celek posílí útočník, který oblékal dres Pardubic, Mladé Boleslavi nebo Zlína.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Hokejové Vítkovice za sebou mají úspěšnou sezónu, kterou ukončil až sedmý zápas semifinále play-off. Vedení ostravského celku by rádo zopakovalo úspěch i v nadcházejícím ročníku, a proto pilně pracuje na příchodu nových jmen pro další ročník. Modrobílým barvám se již dříve upsal obránce Českých Budějovic Stuart Percy, z Olomouce pak dorazil střelec Jan Káňa. Náhradou mezi tři tyče za Aleše Stezku se stal brankář Hradce Králové Matěj Machovský.

Nyní je jasné, že mužstvo trenéra Miloše Holaně posílí další známé jméno. Do extraligy se po roce vrací francouzský reprezentant Valentin Claireaux. Dvaatřicetiletý útočník má za sebou vydařený světový šampionát, v domácím Rouenu navíc slavil mistrovský titul. Sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček proto věří, že dokáže na povedenou formu navázat i v dresu ostravského klubu.

iZdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice

Je to zkušený hráč, poctivý, aktuálně jeden z nejlepších francouzských hokejistů. S Rouenem vyhrál letos mistrovský titul. Sedmkrát hrál na mistrovství světa, včetně toho letošního, kde byl asistentem kapitána francouzské reprezentace,“ představil novou posilu na stránkách klubu. Podle Šimíčka hrál v případě angažování Claireauxe i fakt, že kanonýr tuzemskou soutěž dobře zná. Dříve totiž působil v dresu Dynama Pardubice, Mladé Boleslavi či Zlína. Navíc má zkušenosti i ze zahraničí, tři roky strávil ve Finsku.

Holaň: Změny budou ku prospěchu

Jsme přesvědčení, že pro naši ofenzivu bude vítanou posilou nejen směrem k domácí nejvyšší soutěži, ale i směrem k Champions Hockey League, která nás čeká. Samozřejmě Valentinovi přeji za všechny ve Vítkovicích hodně štěstí a ať se mu v našem dresu daří,“ dodal na adresu hráče, který v extralize dosud nastoupil ke 145 utkáním, v nichž nasbíral 69 kanadských bodů.

Francouz se již zapojil do letní přípravy na novou sezónu. Podle trenéra Miloše Holaně je Claireaux vhodným doplněním kádru, který je již nyní dostatečně silný. „Kádr doznal změn, já věřím, že všechny příchody budou ku prospěchu. Kluci se začlení. Věříme, že všichni budou posilami v tom pravém slova smyslu,“ zakončil.

Je Valentin Claireaux vhodnou posilou pro Vítkovice?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články