Plzeňský mladík tvrdě odrovnal sparťanské hvězdy!

i Foto: twitter.com

Česká hokejová Extraliga se opět rozjela na plné obrátky a hned v úvodním duelu dvou nesmiřitelných rivalů ze Sparty a Plzně bylo pořádně rušno. Za Indiány totiž ke své premiéře nastoupil řízný bek Michal Houdek a na ledové ploše stihl odehrát pouhých dvacet sekund. Proč? Okamžitě po svém nástupu do hry totiž ostře dohrál hvězdného Marka Kvapila, kterého se přijel zastat spoluhráč Jan Piskáček. Hrdinský čin mu ovšem nevyšel podle představ, devatenáctiletý a 193 centimetrů vysoký mladík mu nedal absolutně žádnou šanci. Piskáček odjížděl z kluziště s krvavým šrámem na obličeji a stejně jako Kvapil bude svému týmu v následujících zápasech nejspíš chybět.

Divácky atraktivní zápas, který v českých vodách nemá obdoby

Očekávaný úvodní zápas mezi revitalizovanou pražskou Spartou a Škodovkou z Plzně přinesl divácky velice atraktivní podívanou. Hra se přelévala ze strany na stranu stejně jako šance na vítězství obou týmů. Do vedení šli nejprve domácí Pražané, nicméně Plzeň ještě v první třetině díky třem rychlým brankám otočila vývoj utkání. Svou dřívější formu z minulého ročníku mimochodem potvrdil zejména Západočech Milan Gulaš, který si díky čtyřem bodům rázem dostal až na čelo produktivity celé soutěže.

Sparta se po přestávce znovu probudila k životu a během druhé třetiny dokázala nepříznivý výsledek zvrátit a upravit skóre na výsledkové tabuli poměrem 5:3. Poslední třetina začala dalším rychlým gólem holešovických a zdálo se, že utkání je již definitivně rozhodnuto. Jenže ani Plzeň se nehodlala vzdát příliš lacino. Ještě do konce třetiny srovnala a poslala zápas do prodloužení. V něm lítý souboj ukončil domácí Košťálek přesnou trefou a Sparta tedy nakonec získala o jeden bod navíc. Bohužel ale nejspíš přišla o dva důležité články svého obrozeného týmu.

Michal Houdek zdecimoval sparťanské hráče, ti volají po jeho přísném potrestání

Právě probíhala 31. minuta zápasu a do hry se vůbec poprvé v modrobílém dresu dostal devatenáctiletý obránce Michal Houdek. Během svého premiérového střídání o sobě dal jednoznačně vědět, nicméně si nejsme jisti, jestli je to v tomto případě zrovna dobře. Po pouhých dvaceti sekundách na ledě totiž vyfasoval trest do konce utkání. Z jakého důvodu? Do cesty se mu nejprve postavil Marek Kvapil, jehož se Houdek rozhodl umravnit za vyseknutí hole jednomu z plzeňských. Následkem toho se musel Kvapil okamžitě svěřit do péče lékařů.

Na místo incidentu se vypravil také sparťan Jan Piskáček, který jako mstitel v lesklé zbroji vyzval Houdka na pěstní souboj. No a to opravdu neměl dělat. V ryze boxerském duelu totiž neměl sebemenší šanci a z ledové plochy následně odjížděl s krvavým šrámem na obličeji. Po zápase navíc skončil v nemocnici s podezřením na lehký otřes mozku. Houdek se stal pro sparťanskou kabinu okamžitě nenáviděným mužem číslo jedna a hráči se dožadují potrestání od disciplinární komise.

Hokejista sám to ovšem tak černě nevidí. Podle něj to k hokeji prostě patří a když bráníte své spoluhráče, nekoukáte doprava ani doleva. Reakce to prý byla naprosto přirozená a navíc si nemyslí, že by něco vyloženě přehnal. Uvidíme tedy, jaký názor na to bude mít již zmíněný disciplinární komise, která se k incidentu v brzké době určitě vyjádří.