Plzeňský Milan Gulaš opět boří hranice

Foto: mipeer.blogg.se

Na tuzemské hokejové scéně momentálně nenajdete větší hvězdy (samozřejmě kromě nestárnoucího Jaromíra Jágra), než-li právě Milana Gulaše. Šikovný útočník Škody Plzeň je v posledních letech skutečně na vrcholu sil, což doložil v dosud posledním ligovém zápase proti Dynamu Pardubice. Diváci na stadionu byli svědkem toho, jak třiatřicetiletý rodák z Českých Budějovic překonává extraligový rekord. V jaké disciplíně? Rozený střelec se prosadil v desátém utkání v řadě, čímž vymazal předchozího držitele královského titulu Viktora Ujčíka. Ačkoli je to úspěch hodný obdivu, Gulaš zůstává i nadále skromný a říká, že stěžejní je pro něj práce celého týmu, nikoli individuální slova chvály.

Milan Gulaš sestřelil Pardubice ve velkém stylu

Škoda Plzeň se v rámci desátého kola Extraligy představila na domácí půdě proti Dynamu Pardubice, které se po změně hlavního kouče a odchodu kapitána Tomáše Rolinka zatím stále hledají. Ačkoli došlo k viditelnému zlepšení, výraznější přísun bodů pořád nepřichází a aktuálně jim patří předposlední místo v tabulce. Výhru si nakonec neodvezly ani z Plzně, za což mohou „vděčit“ zejména Milanovi Gulašovi, který je zničil třemi přesnými zásahy.

Hned tím prvním, ve třinácté minutě zápasu, navíc plzeňský střelec přepsal rekord Viktora Ujčíka. Trefil se již v desátém utkání za sebou, navíc dokázal zkompletovat hattrick. Něco takového se na české scéně dosud nepovedlo. Gulaš tento úspěch ovšem nepřipisuje jenom sobě, ale chválí práci celého týmu. V rozhovoru pronesl:

„Moc si vážím toho, že se to nakonec povedlo. Není to však jen mou zásluhou. Je to i práce ostatních kluků, kteří mi k úspěchu hodně pomohli. Na první gól jsem kupříkladu dostal nádhernou a naprosto geniální přihrávku od Luboše Robů. Já na nic nečekal a vystřelil z první. Šlo o nacvičený signál, který nám vyšel. Jsem za to rád.“

Kanonýr dále řekl, že nehodlá střílet za každou cenu, aby svůj rekord ještě více zdokonalil. To prý nemá v povaze:

„Když jdu na led, neohlížím se na statistiky. Rozhodně nebudu střílet v nevýhodné situaci, která si říká spíše o přihrávku. Není to pro mě nejpodstatnější věc. Chci, abychom vyhrávali jako tým a dokázali se probojovat do play-off, což je pro nás samozřejmě prioritou.“

Milan Gulaš a jeho cesta českou nejvyšší soutěží

Milan Gulaš s hokejem začínal v Českých Budějovicích, kde strávil zřejmě nejpodstatnější část svých sportovních let. Srovnatelné je v jeho případě pouze aktuální působení v Plzni. Útočník se s výjimkou pěti sezón, kdy hrál za ruský Metallurg Magnitogorsk a švédský Färjestads BK, objevoval pouze na domácí hokejové scéně. Je tedy stále hrající extraligovou legendou, která momentálně sklízí úspěchy na všech frontách.

V minulém roce jeho výkony uchvátily nejen diváky, ale také reprezentačního trenéra Miloše Říhu. Ten jej povolal na mistrovství světa, kde se hokejista v nabitém kádru rozhodně neztratil. Letos zatím hraje ve velkém stylu a dokazuje, že i přes pokročilý věk stále patří mezi naprostou špičku.

Foto: mipeer.blogg.se