Plzeň má posilu jako hrom. Předčí dánský reprezentant Bulíře s Gulašem?

Před nedávnem trenér Plzně Miloš Říha prozradil, že indiáni hledají elitního útočníka. Jak dopadl lov? Přivedli dánského reprezentanta, který v uplynulých letech hrál ve Švédsku, Finsku a Rakousku. A všude byl velmi produktivní.

i Zdroj fotografie: Vienna Capitals
                   

Po odchodu Michala Bulíře zůstala v sestavě Plzně velká díra, kterou se vedení klubu dlouho snažilo zaplnit. Když nenašli Západočeši posilu požadovaných kvalit v české extralize, rozhlédli se v zahraničí. Plzeňští nakonec oslovili dánského reprezentanta Nicolaie Meyera, který si zahrál na čtyřech mistrovstvích světa a v červenobílém dresu nastoupil i na letošní olympiádě.

„Čekali jsme na vhodný typ a dlouho hledali. Zvažovali jsme jednoho českého hráče, který nakonec podepsal smlouvu jinde. Bylo to dlouhé a náročné hledání. Jsme moc rádi, že jsme se s Nicolaiem domluvili. Viděli jsme jeho zápasy a mluvili také s Ludwigem Blomstrandem, který s ním hrával ještě ve Švédsku. Nicolai uspěl ve Finsku i loni ve Vídni. Jedná se o velice šikovného hráče na puku, typ playmakera,“ uvedl pro klubový web sportovní manažer Tomáš Vlasák.

iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

Pro indiány bylo důležitým faktorem, že Meyer dokáže hrát na křídle i na pozici centra. Víme, že každá soutěž je jiná, ale věříme, že by u nás na své výborné roky mohl navázat,“ dodává Tomáš Vlasák s tím, že Meyer v Plzni podepsal na jeden ročník. Kádr plzeňského A týmu je pro tuto chvíli uzavřený. „Pochopitelně budeme reagovat, pokud by přišla zranění, ale doufáme, že se nám bude smůla z loňského roku vyhýbat,“ zmínil Vlasák.

Meyer se těší na Blomstranda

Nicolai Meyer oblékal v minulé sezoně dres vídeňských Capitals a byl nejproduktivnějším hráčem týmu. Před tím, než si plácl s Plzní, vyzvídal od Ludwiga Blomstranda, se kterým v minulosti působil ve švédském Södertälje. Na organizaci jsem slyšel jen chválu, proto jsem moc rád, že jsme se domluvili. Ludwig je skvělý kluk a těším se na to, že budeme opět hrát spolu za jeden tým. Je to vždycky moc příjemné potkat známou tvář v novém prostředí,“ prozradil pro web Plzně Meyer.

Bude Meyer v Plzni větší hvězdou, než byli Gulaš s Bulířem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Znáte metodu PDR? Jedná se o spolehlivou techniku opravy auta bez poškození laku
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co jsou hypersonické zbraně a proč se jich svět tolik obává?
Události247.cz
Události247.cz
Kdo je největším absentérem ve Sněmovně? Pracovní morálka předních politiků, placených z našich daní, je k smíchu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vidíte, co se na obrázku doopravdy skrývá? Ověřte si, zda máte orlí oko a žádný klam vás nezaskočí