Transformace českého útočníka Pastrňáka. Sundal růžový oblek, shodil rukavice a troufl si na jinou váhovou kategorii

Pryč jsou doby, kdy David Pastrňák dával jen góly a předváděl na ledě kudrlinky. Útočník Bostonu je ochoten pro vítězství udělat cokoliv. I když to bude bolet.

i Zdroj fotografie: Boston Bruins
                   

Pastrňák stále létá po ledové ploše, vydává ze sebe to nejlepší. V play off NHL to ani jinak nejde. V prvním kole se po kritice trenéra, o níž jsme také psali na SportechŽivě, zdravě naštval a nakonec rozhodl sedmý zápas proti Torontu v prodloužení. Teď svou extratřídu posunul ještě na vyšší úroveň. V další rundě vyřazovacích bojů proti Floridě se ve druhém utkání dokonce popral. A jeho soupeřem byl Matthew Tkachuk, oproti českému útočníkovi trochu jiná třída.

Od trenéra dostal zelenou

Bylo to teprve podruhé za 759 utkání, kdy Pastrňák shodil rukavice. Ve třetí třetině si za nepříznivého stavu 1:6 nejprve s Tkachukem vyměnili pár ostrých slov. Na lavičce pak situaci probral s trenérem a ten mu dal zelenou. Jen co se rodák z Havířova s americkým silákem vrátili na led, letěly rukavice dolů.

Na body by tenhle duel u ringových rozhodčích vyhrál asi Tkachuk. Pastrňák jedním ze svých mocných háků promáchnul do prázdna a dal tak sokovi výhodu, který ji využil a povalil českého hráče na led. Davidovi to ale nestačilo, rychle se zvedl a pár ran ještě rivalovi uštědřil. „Nejsem moc zkušený bojovník. Rychle jsem upadnul. Rád bych si vedl trochu lépe, to si buďte jistí. První dva zápasy jsou za námi a musíme se nyní soustředit na ten třetí na domácí půdě,“ prohlásil Pastrňák.

Pastrňák: Nebojím se ho

Tkachuk je přitom v bitkách velmi protřelým fighterem. Za osm let jich absolvoval už 24. Navíc by dle boxerských regulí patřil do jiné váhové kategorie. Zatímco Pastrňák by byl se svými 88 kilogramy v těžké váze, o 5 centimetrů vyšší soupeř s 94 kg v supertěžké. Ale na to se v NHL nehraje. „Nebojím se ho. Dokážu přijmout ránu. A víte, že pro svoje spoluhráče bych udělal všechno,“ řekl.

Nevídaný trik rozesmutnil české fanoušky. Kritizovaný kanonýr Pastrňák letí místo do Prahy na Floridu

Jeho úsilí ocenil i kouč Jim Montgomery. „Na Pastrňáka jsem opravdu hrdý. Spousta kluků se jen postrkává po odpískání, když vědí, že k nim přijedou čároví rozhodčí. Ti dva do toho šli, poprali se. To se vám musí líbit,“ pochválil sedmadvacetiletého hráče Montgomery, jehož tým odletěl z Floridy domů s jedním vítězstvím (stav série 1:1).

Pastrňákova transformace ve vyřazovací části je jasně patrná. Daleko více například hraje i do těla. Statistici už mu napočítali během dosavadních devíti zápasů 15 hitů. A teď i tuhle boxerskou vložku, kterou pátý muž bodování základní části (110 bodů) předvedl už jen před šesti lety s Danem Girardim z Tampy Bay.

Líbil se vám pěstní souboj Pastrňáka? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články